Więcej
  Strona głównaSportWorek medali wywalczyli lokalni sportowcy na Mistrzostwach Polski

  Worek medali wywalczyli lokalni sportowcy na Mistrzostwach Polski

  XXII Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn oraz juniorek i juniorów do lat 18, 20 i 23 w wyciskaniu sztangi leżąc przeszły już do historii. Historii, która dla reprezentantów pobliskiego klubu sportowego GKS Kraksa Jasieniec i ich trenera Mirosława Malca, będzie przed długi okres czasu wspominana bardzo pozytywne. Ta sportowa retrospekcja ujęta w kolorowe barwy będzie możliwa dzięki medalom, które drużyna przywiozła z krajowej rywalizacji.

  Na Mistrzostwach Polski ziemię grójecką reprezentowali kobieta, która swoim sportowym dorobkiem może zawstydzić nie jednego sportowca powiatu grójeckiego, czyli Justyna Kozdryk, Sebastian Wiśniewski, a także dwoje uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 imienia Stanisława Marciniaka w Warce – Karolina Garczyńska (1997) i Kamil Jagiełło (1998). Na uwagę zasługuje fakt, iż uczniowie wareckiego gimnazjum występem na warszawskich mistrzostwach zadebiutowali w rywalizacji sportowej tak poważnej rangi.

  Zmagania ciężarowców dla drużyny GKS Kraksa Jasieniec rozpoczęły się niefortunnym akcentem. Z powodu choroby ze startu musiał zrezygnować Sebastian Wiśniewski. Jednak z dzisiejszej perspektywy wydarzenie to można określić jako, złe pięknego początki.  Później było już tylko lepiej. Swoją sportową supremację wśród seniorek w kategorii do 47 kilogramów potwierdziła Justyna Kozdryk. Paraolimpijka z Pekinu wyciskając 117 kilogramów wywalczyła sobie kolejny w karierze tytuł Mistrzyni Polski. W ślad za swoją utytułowaną koleżanką poszła druga reprezentantka jasienickiego klubu. Karolina Garczyńska w kategorii wagowej do 63 kilogramów zaliczyła trzy podejścia, wyciskając odpowiednio 60, 65 oraz 67 kilogramów. Rezultaty te pozwoliły gimnazjalistce z Warki na wywalczenie aż trzech krążków. Wśród juniorskiej rywalizacji do 18 roku życia Karolina Garczyńska zdobyła srebro, podobnie jak w kategorii wiekowej do 20 lat, zaś wśród juniorek nie przekraczających 23 lat, podopieczna Mirosława Malca wywalczyła medal z najszlachetniejszego kruszcu, czyli złoto. Dozy sportowego szczęścia, do powtórzenia wyniku koleżanek, zabrakło Kamilowi Jagiełło . Zawodnik wyciskając 100 oraz 105 kilogramów zapewnił sobie czwarte miejsca wśród juniorów do 18 i 20 roku życia. Obfity dorobek medalowy drużyny z Jasieńca został uwieńczony 3. miejscem kobiet uzyskanym w klasyfikacji końcowej klubów.

  Entuzjazm ze zdobytych tytułów na XXII Mistrzostwach Polaki udzielił się także trenerowi drużyny. Mirosław Malec w następujących słowach skomentował wynik swoich podopiecznych:

  Mistrzostwa były dla nas jak najbardziej udane. Sukces został osiągnięty w 100%. Jestem bardzo zadowolony z postawy wszystkich zawodników. Szczególnie cieszy mnie  postawa  juniorów, których nie zjadła trem –  po prostu stanęli do rywalizacji i zrobili swoje. Są to bardzo cenne medale ze względu na fakt, że był to debiut juniorów. O ile Justyna Kozdryk potwierdziła swoją wielkość zdobywając kolejny medal, o tyle Karolina Garczyńska pokazała, że również ma potencjał do zwyciężania. Takie osiągnięcia na pewno mobilizują do dalszej ciężkiej pracy i pozwalają myśleć z optymizmem o nadchodzących startach. XXII Mistrzostwa Polski dla drużyny GKS Kraksa Jasieniec oceniam jako rewelacyjne.

  Worek medali przywiezionych przez mocarną czwórkę z Jasieńca rozsławia nie tylko lokalny sport, ale także pokazuje, że zdobyte laury na szyi zawodników wiesza nie wręczający ale ciężka praca, która wówczas ujawnia swoją wartość w dążeniu do wyznaczonego celu.

  źródło informacji: trener Mirosław Malec

  Obraz 030 Obraz 058

  Obraz 074 Obraz 088

  Obraz 105

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE