12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeAndrzejkowe spotkanie z wróżbami w Michałowie

  Andrzejkowe spotkanie z wróżbami w Michałowie

  Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka, zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, uczą kreatywności, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Andrzejki to również specjalna okazja do zorganizowania ostatnich hucznych zabaw przed rozpoczynającym się adwentem.

  I tak oto w naszej szkole odbyła się długo wyczekiwana zabawa andrzejkowa i wieczór wróżb. W magiczny nastrój spotkania wprowadziły wszystkich zebranych świece, dekoracja oraz magiczna inscenizacja z tańczącymi i śpiewającymi kotami, wróżkami i czarownicami. Inscenizację przygotowali uczniowie klasy I i III oraz dzieci z Oddziału Przedszkolnego. W postacie czarownic wcieliły się panie: Elżbieta Chojnacka, Wioleta Nadolna i Karolina Gielniewska – Janusz. Te trzy wspaniałe i bardzo tajemnicze czarownice poprowadziły dzieci w świat magii, przepowiedni i czarów – prowadząc wiele wróżb, które uchyliły rąbka tajemnicy z czekającej ich przyszłości. Były m.in. andrzejkowe serca, przestrogi, wirująca pałeczka, balony z przepowiedniami, drzewko szczęścia, wychodzące buty. Wróżby przeplatały się ze śpiewem i tańcami przy dźwiękach skocznej muzyki. A bawili się wszyscy – dzieci, nauczyciele, rodzice oraz przybyli goście. Nad prawidłowym przebiegiem zabawy czuwały oczywiście czarownice.

  Był to niezapomniany wieczór wróżb, który przebiegał w miłej, ale bardzo tajemniczej i przepełnionej magią atmosferze. Zabaw, radości oraz śmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny andrzejkowy wieczór wróżb – za rok. Uczestnicy czarodziejskich harców zadowoleni i podekscytowani wrócili do domów – pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.

  PSP Michałów

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE