Wyrusz z Orszakiem Trzech Króli!

Wyrusz z Orszakiem Trzech Króli!

6 stycznia 2018 roku ulicami Warki przejdzie po raz kolejny, podobnie jak w większości miast w Polsce Orszak Trzech Króli.

Jednak warecki Orszak czeka kilka zmian. W przeciwieństwie do poprzednich lat tegoroczny Orszak rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 13:00 w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce. Tuż po Mszy uformowany zostanie Orszak, który będzie wędrował ulicami: Farną, Mostową, św. Ducha, Ogrodową, Franciszkańską, Senatorską i zakończy się tradycyjnie złożeniem pokłonu przed nowonarodzonym Królem w szopce na Rynku Miejskim.

Hasło tegorocznego Orszaku to: „Bóg jest dla wszystkich – wszyscy do stajenki”. Przejście przez trasę, aż do momentu, gdzie wszyscy będą świadkami walki dobra za złem nie będzie łatwe, bowiem na wędrujących czekać będzie wiele pokus. Należy jednak wierzyć, że warczanom uda się dotrzeć do miejsca, gdzie Aniołowie z orszakowym hasłem Bóg jest dla wszystkich przekonają wędrujących, że Nowonarodzony Zbawiciel urodził się dla nas wszystkich, dla zbawienia każdego człowieka, bez względu na jego grzech oraz, że wszyscy mogą zbliżyć się do Niego, przechodząc przez Bramę Anielską i podchodząc do szopki.

Na najbardziej wytrwałych na Rynku Miejskim czekać będzie poczęstunek. Gorąco zachęcamy do udziału! To wspaniały moment do wspólnego świętowania, a zarazem kultywowania pięknych tradycji!

Udostępnij:
← Jestem dumny z naszej Gminy Wspólnie powitaliśmy Nowy Rok 2018! →

Dodaj komentarz