7.9 C
Warka
piątek, 7 października, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeO misjach wojskowych w wareckim liceum        

  O misjach wojskowych w wareckim liceum        

  Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce mieli szansę wysłuchania wykładu starszego chorążego sztabowego Stanisława Gawła, weterana misji pokojowych poza granicami kraju.

  Przedstawił on zadania, jakie realizują żołnierze Polskich Kontyngentów Wojskowych, wzbogacając wykład o osobiste doświadczenia zdobyte na misjach w Iraku i w Afganistanie.

  Stanisław Gaweł, obdarzony niezwykłą charyzmą mówcy, przybliżył młodzieży także historię Babilonii, świat kultury islamskiej, a także zwyczaje i tradycje lokalnych społeczności kręgu Bliskiego Wschodu.

  Dużym zainteresowaniem licealistów cieszyły się przywiezione przez starszego chorążego sztabowego pamiątki z misji, jak m.in. tradycyjne ubrania, przedmioty codziennego użytku, pieniądze czy elementy ozdobne. Ciekawość wzbudziła także ekspozycja wyposażenia indywidualnego żołnierzy, wykorzystywanego zarówno w kraju, jak i poza jego granicami.

  LO Warka

  Avatar photo
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE