Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWszędzie mróz, a w Warce wiosna…

  Wszędzie mróz, a w Warce wiosna…

  Warecki Kiermasz Świąteczny stał się już tradycją. W mroźny sobotni poranek w Sali OSP w Warce zagościła wiosna. Stoły zostały zapełnione ozdobami świątecznymi, ręcznie wykonywanymi przez  Warczan. Każdy uczestnik mógł poza nabyciem pięknych wielkanocnych ozdób jednocześnie wesprzeć lokalne inicjatywy realizowane przez organizacje społeczne oraz szkoły i działające w nich kluby i koła. Na stoiskach ozdoby wielkanocne prezentowali: Stypendyści Lokalnego Funduszu Stypendialnego W.A.R.K.A., Warsztaty Terapii Zajęciowej „Tęcza”, Szkolne koło wolontariatu przy Publicznym Gimnazjum w Warce, społeczność PSP nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Świetlica Opiekuńczo-Wychowawcza działająca przy CeSiR w Warce, społeczność PSP nr 2 im. Kazimierza Pułaskiego w Warce oraz  Przedszkole Samorządowe w Warce.

  Od rana sala wypełniła się ludźmi, którzy nawet pomimo niesprzyjającej pogody przybyli na kiermasz. Mieli okazję podziwiać niepowtarzalne dzieła, m. in. pisanki, palmy, zajączki, stroiki wielkanocne oraz wiele innych dekoracji świątecznych. Choć za oknem nadal nie widać świątecznego klimatu, to patrząc na wszystkie dekoracje każdy został wprawiony w świąteczny, wiosenny nastrój. Po zakupach dzieci miały kącik w którym razem z Króliczkiem wielkanocnym malowały świąteczne obrazki.

  Organizatorzy Kiermaszu – Dworek na Długiej i Lokalny Fundusz Stypendialny W.A.R.K.A. składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy odwiedzili Kiermasz oraz tym, którzy podjęli trud przygotowania ozdób świątecznych i swoich stoisk. Szczególne podziękowania należą się wareckiej OSP, która już po raz kolejny wykazała się społecznym zaangażowaniem i udostępniła swoją sale. Dziękujemy i do zobaczenia na kolejnym Wareckim Kiermaszu Świątecznym, tym razem Bożonarodzeniowym w grudniu.

  Zobacz zdjęcia TU!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE