Więcej
  Strona głównaOrganizacjePierwsze Wareckie Liczenie Morsów

  Pierwsze Wareckie Liczenie Morsów

  W niedzielny poranek 18 lutego, przy temperaturze powietrza i wody ok. 2 oC, Wareckie Morsy wykonały swój pierwszy remanent. To już czwarty sezon zabawy w morsowanie i chętnych ciągle przybywa, dlatego warto wiedzieć ilu potrafi się nas skrzyknąć w niedzielne przedpołudnie przy wareckim moście samochodowym.

  Liczba uczestników, jak i osób kibicujących przerosła nasze oczekiwania. Dotychczasowa największa frekwencja wynosiła 51 osób, a zazwyczaj, co tydzień, od początku tego sezonu regularnie zjawia się ponad 30 Morsów. Dlatego wizyta 85 entuzjastów moczenia się w zimnej wodzie, parking pełen samochodów, spacerujących kibiców, przerosła nasze oczekiwania. Przygotowaliśmy się artystycznie, bo mamy wśród morsujących osoby chętne pochwalić się swoimi zdolnościami – Mors Zdzisław, Angelo i Karina dali popis swoich zdolności wokalnych. Potem wspólna rozgrzewka, która stała się już tradycją, i co warte podkreślenia, wiele osób w ten sposób zaczyna swój kontakt ze sportem i rekreacją! Tradycyjnie też razem przechodzimy nad rzekę, wspólnie pozując do zdjęć, a potem już hop do wody. Jedni na minutę, inni na dziesięć, każdy z rozsądkiem wg własnych możliwości.
  W minioną niedzielę uatrakcyjniliśmy naszym Morsom pobyt nad rzeką, pamiątkowym dyplomem z tej okazji oraz poczęstowaliśmy gorącą herbatą z sokiem i słodkościami z domowych wypieków. Obserwując poczynania innych Klubów Morsa w kraju, nie zauważyłem tak licznej grupy zbierających się nad rzeką, także można zaryzykować stwierdzenie, że Warka „stolicą rzecznego morsowania” jest!

  Sezon nadal trwa i na pewno do końca marca w każdą niedzielę jesteśmy nad rzeką, zawsze w tych samych godzinach: od 10:30 zbiórka, a ok. 11:00 wspólne wejście do wody. Dodatkowo wprowadziliśmy raz w tygodniu jedno Nocne Morsowanie, również o stałej porze – w każdy czwartek o godz. 19:00.

  Chciałbym podziękować wszystkim, którzy przyczynili się artystycznie, kulinarnie i technicznie do niedzielnej imprezy i jednocześnie zaprosić kolejnych chętnych do naszego towarzystwa.

  Zobacz zdjęcia Zbigniewa Jeżewskiego – kliknij tutaj.

  Mors Kronikarz

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE