Więcej
  Strona głównaInstytucjeMisterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii

  Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii

  23Bractwo Misterium Męki Pańskie zaprasza mieszkańców Warki i okolicna Misterium Męki Pańskiej w Górze Kalwarii, w miejscu, gdzie pochowany jest św. Stanisław Papczyński, u którego można wyprosić łaski.

  W sobotę 24 marca 2018r. o godzinie 15.00 Góra Kalwaria przeistoczy się w Nową Jerozolimę. Na jej ulicach, jak przed wiekami, już w XVII wieku, kiedy to Góra Kalwaria była najważniejszym Sanktuarium Pasyjnym na terenie Mazowsza, a na pobliskich Mariankach żył i nauczał św. Stanisław Papczyński tu pochowany, odegrane zostanie Misterium Męki Pańskiej.

  Kilkudziesięciu mieszkańców miasta i okolic odegra Wielkopiątkowe wydarzenia umożliwiając przeżycie spotkania z cierpiącym Chrystusem u progu Wielkiego Tygodnia, a przejmujące pieśni, wyśpiewane przez ich autora, poetę i pieśniarza Jacka Kowalskiego, wprowadzą do głębokiego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE