23.8 C
Warka
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaSportBieganieWareckie BIEGANIE 2018 czas zacząć

  Wareckie BIEGANIE 2018 czas zacząć

  Zabawa w sport i rekreację na świeżym powietrzu w Warce może trwać cały  rok, dlatego w tym sezonie spróbujemy skojarzyć ze sobą dwie piękne aktywności jakimi są bieganie i morsowanie. Po solidnych lub mniej zaawansowanych zimowych  przygotowaniach ruszamy  do wspólnej zabawy biegowej, tudzież rywalizacji sportowej.

  Wiosenne przebudzenie biegaczy już niebawem, bowiem 25 marca rusza V edycja Grand Prix Warki, w tym sezonie pod nazwą Bieg Morsa, który zostanie rozegrany  w dwóch odsłonach . Pierwsza – w ostatnią niedzielę marca, na symboliczne zakończenie sezonu morsowania oraz druga część – w ostatnią niedzielę października 2018 z okazji rozpoczęcia kolejnego, zimowego sezonu na Morsa.

  Zmieniamy też trasę i miejsce zawodów. Odbędą się one na ścieżce spacerowo rowerowej wzdłuż  Pilicy, gdzie od kilku sezonów spotykają się Wareckie Morsy – przy moście samochodowym. Bieg  główny rozegrany zostanie na dystansie 5 km z pomiarem czasu, na łatwej technicznie trasie, w najbliższym sąsiedztwie budzącej się do wiosennej aktywności rzeki i jej otoczenia, a mieszana szutrowo-betonowa nawierzchnia na pewno będzie sprzyjać uzyskiwaniu dobrych rezultatów.

  Oczywiście nie zapominamy o najmłodszych i zapraszamy uczniów klas 1-2 dystans 200 metrów,  klasy 3-4 400 metrów, 5-6 trasa 600 metrów, klasa 7 oraz 2 i 3  gimnazjum na dystansie 800 metrów.

  Biuro zawodów rusza od godziny 8.30, gdzie przyjmujemy zapisy wszystkich chętnych, o 9.15 starty poszczególnych dziecięcych biegów, o godzinie 10:00 do boju ruszają zawodnicy w kategorii OPEN.

  Dla wszystkich uczestników przewidziane są okolicznościowe medale, a dla zwycięzców puchary. Po zakończonych zawodach zapraszamy na gorącą zupę, a dla spragnionych nieco większych wrażeń lub regeneracji – wspólne morsowanie o godzinie 11  wraz z Wareckim Morsami.

  Nasi Partnerzy

  • Urząd Miasta i Gminy w Warce
  • KIFATO MK Producent regałów sklepowych i magazynowych
  • Królik Maszyny Sadownicze
  • Office Media
  • Bank Spółdzielczy w Warce
  • Multiagencja ubezpieczeniowa Fudecka&Strawińska
  • Piekarnia Kazana
  • Kociołek
  • Gospodarstwo Ogrodnicze Jerzy Napiórkowski
  • MultiSmak
  • Lewiatan

  Regulamin dostępny na stronie www.warkabiega.pl. Po więcej informacji zapraszamy na fanpage’a WARKABIEGA

  Serdecznie zapraszamy

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE