11.6 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej„Jabłkowa Warka” ponownie wyróżniona

  „Jabłkowa Warka” ponownie wyróżniona

  Tygodnik „Newsweek” po raz dziewiąty przyznał nagrody w konkursie „Społecznik Roku”. 22 lutego na gali zorganizowanej w warszawskim hotelu Mariott, nagrodę za realizację projektu „Owoc naszej Pasji” odebrała również warecka grupa Lokalnego Partnerstwa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności – Jabłkowa Warka.

  Konkurs „Społecznik Roku” jest kontynuacją idei podjętej przez Fundację „POMOC SPOŁECZNA SOS” w 1997 roku, zapoczątkowanej przez Jacka Kuronia z inicjatywy Wisławy Szymborskiej. Organizatorzy stawiają sobie za cel pokazywanie aktywnych osób i organizacji biorących sprawy we własne ręce, bez oglądania się na pomoc instytucjonalną. W tym roku w gronie nagrodzonych znaleźli się: założycielka Spółdzielni Socjalnej „Dalba” z Pucka – Agnieszka Dejna oraz założycielka Fundacji Poparzeni – Jolanta Golianek. Jurorzy przyznali także dwie nagrody specjalne. Otrzymali je: Ireneusz Nitkiewicz z Bydgoszczy – założyciel Jadłodzielni „Wspólna Sprawa”  i Łukasz Ossowski – sołtys wsi Rytel, zniszczonej podczas tegorocznych nawałnic.

  Podczas gali zostały również nagrodzone najaktywniejsze Lokalne Partnerstwa piątej edycji programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Podsumował ją w swoim wystąpieniu Paweł Łukasiak – prezes Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, będącej realizatorem programu: „Każde z partnerstw mogło poszukiwać właściwych dla potrzeb danej społeczności dróg budowy dobra wspólnego. Tym, co łączy wszystkie Lokalne Partnerstwa PAFW jest wypracowana w programie metoda animacji społeczności lokalnych na rzecz dobra wspólnego, będąca trwałym efektem tego przedsięwzięcia”.

  Reprezentujący wareckie Lokalne Partnerstwo Małgorzata Dąbrowska, Lidia Grzegorek,  Dorota Lenarczyk i Andrzej Zaręba odebrali nagrodę główną z rąk Pawła Łukasiaka oraz prezesa Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności Jerzego Koźmińskiego.

  W uzasadnieniu werdyktu, jury podkreśliło, iż nagroda dla grupy inicjatywnej projektu „Owoc Naszej Pasji z Warki” zostaje przyznana za zbudowanie szerokiego i trwałego partnerstwa organizacji i instytucji oraz za ponadprzeciętne zaangażowanie partnerów w realizację projektu „Jabłkowa Warka – Owoc naszej pasji”, a zwłaszcza za sukces w wypromowaniu jabłka jako lokalnego produktu oraz skuteczne włączenie mieszkańców w szereg działań, w tym utworzenie Szlaku Jabłkowego.

  Galę poprowadziła Olga Bończyk, a swoim występem uświetniła ją Dorota Miśkiewicz przy akompaniamencie Marka Napiórkowskiego.

  Jest to już kolejne wyróżnienie dla realizowanego od końca 2016 roku na terenie gminy Warka projektu. Inicjatywa prowadzona z takim zaangażowaniem i rozmachem jest dostrzegana i doceniana przez wiele środowisk i organizacji na terenie całej Polski.

  Inicjatorzy projektu podkreślają niebagatelną rolę bardzo licznej grupy Partnerów Jabłkowej Warki, bez zaangażowania których to przedsięwzięcie nie mogłoby się udać.

  Po raz kolejny dziękują wszystkim Przyjaciołom za współpracę, wsparcie i udzieloną pomoc.

  Jabłkowa Warka

  fot. PAFW

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE