-1.7 C
Warka
piątek, 27 stycznia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjePierwsze inwestycje w gminie Warka już rozpoczęte

  Pierwsze inwestycje w gminie Warka już rozpoczęte

  Rozbudowa ul. Niemojewskiej, Wąwóz, Solec w Warce

  Gmina Warka przygotowuje się do zawarcia umowy na kolejną bardzo ważną dla mieszkańców miasta i gminy inwestycję. 27 lutego nastąpiło otwarcie ofert, wykonawcą, za kwotę 2.969.697,92 zł będzie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Sp. z o.o. Na realizację tej inwestycji Gmina Warka pozyskała dofinansowanie z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019.

  W ramach inwestycji, w ul. Niemojewskiej wykonana zostanie nowa jezdnia o nawierzchni bitumicznej
  o szerokości 6m, wraz z podbudową, obustronnymi chodnikami oraz miejscami postojowymi, zarówno wzdłuż ulicy jak i w miejscach dodatkowych. Przebudowane zostanie oświetlenie uliczne. Przebudowie podlegać będą również istniejące zjazdy. W celu poprawy bezpieczeństwa wykonane zostanie „wyniesione na spowalniaczu” przejście dla pieszych. Drugą z ulic objętych inwestycją jest ul. Wąwóz. Tu również wykonana zostanie jezdnia o nawierzchni bitumicznej, chodnik oraz przebudowane zostaną zjazdy. Kontynuację rozbudowy stanowi inwestycja realizowana na ul. Solec na odcinku od ul. Wąwóz do ul. Nowy Zjazd, która również zyska nowa jezdnię jak również w celu poprawy bezpieczeństwa wykonane zostanie przejście dla pieszych. W każdej z ulic wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa. Ponadto każda z ulic zyska nowe oznakowanie pionowe i poziome zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu.

   

   

  Chodnik wzdłuż ul. Puławskiej w Warce (droga 731, na odc. od ul. Filtrowej do ul. Pruskiej)

  Już niedługo wzdłuż ulicy Puławskiej, na odcinku od ul. Filtrowej do ul. Pruskiej, piesi będą poruszali się nowym chodnikiem.

  Powyższa inwestycja jest możliwa dzięki dobrej współpracy samorządu gminy Warka z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego
  i MZDW. Gmina Warka w ramach w porozumieniu z MZDW opracowała dokumentację techniczną na budowę chodnika. Koszt wykonania dokumentacji to 31.980,00zł. MZDW ogłosił przetarg nieograniczony na realizację powyższego zadania. 2 marca odbyło się otwarcie ofert. Zadanie, za kwotę 829.183,77zł wykona Firma BRUK-BUD ze Skaryszewa.

   

   

   

   

  Remont drogi nr 731  Warka – Białobrzegi

  Dzięki dobrej współpracy samorządu gminy Warka z Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i MZDW przeprowadzony zostanie dalszy remont drogi nr 731 w kierunku na Białobrzegi.

  Będzie to odcinek ok. 3 km w miejscowościach Grzegorzewice i Lechanice (od km 16+358 do km 19+340 w m. Grzegorzewice/Lechanice). W ramach zadania wykonana zostanie warstwa wiążąca oraz warstwa ścieralna na jezdni, odwodnienie drogi, ułożona zostanie nawierzchnia chodników i zjazdów bramowych z kostki betonowej.

  Obecnie ogłoszony jest przez MZDW przetarg nieograniczony, termin składania ofert do dnia 28 marca.

  Termin wykonania zadania – do dnia 30 czerwca tego roku.

   

  Remont drogi gminnej we wsi Michałów-Parcele

  Zakończyło się postępowanie przetargowe na remont drogi w miejscowości Michałów Parcele. Zadanie, za kwotę 737.806,84 zł wykona konsorcjum firm: DROGMAR Mariola Kulkowska z Grójca i Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Drogowych w Grójcu Sp. z o. o.

  Wyremontowany zostanie odcinek o długości 2015 mb w tym: 1650mb o szer. 3m i 365mb o szer. 3,5m. Zadanie obejmuje profilowanie istniejącej podbudowy, wykonanie podbudowy z kruszywa łamanego, wykonanie warstwy wiążącej z mieszanek mineralno-asfaltowych oraz wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno-bitumicznych.

  Termin wykonania – do 31 lipca tego roku.

   

  Zatoki parkingowe przy ul. Polnej w Warce

  Ruszyła długo oczekiwana przez mieszkańców Warki inwestycja polegająca na budowie zatok parkingowych wzdłuż ulicy Polnej (od ul. Warszawskiej w kierunku ul. Cmentarnej).

  Dzięki przedsięwzięciu  kierowcy będą mogli zatrzymywać swoje pojazdy nie zakłócając  bezpieczeństwa na drodze. Projekt zakłada parkowanie wzdłużne na zatokach wykonanych z kostki betonowej.

  Koszt wykonania to 45.870,76zł. Wykonawcą zadania jest Firma Wielobranżowa DE-SO Stanisław Sowiński z Dębnowoli.

   

   

   

   

   

  Chodnik przy ul. Fabrycznej (odcinek dodatkowy)

  W celu poprawy komfortu pieszych podjęto decyzję o budowie dodatkowego chodnika wzdłuż ulicy Fabrycznej.

  Nowy odcinek łączył będzie ul. Obwodową z chodnikiem wykonanym w ubiegłym roku w ramach inwestycji „Rozbudowa części ulicy Fabrycznej
  w Warce”.

  Koszt zadania, którego wykonawcą jest Firma Wielobranżowa DE-SO Stanisław Sowiński z Dębnowoli to 12.959,59zł

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE