11.6 C
Warka
czwartek, 30 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaSportBieganiePodsumowanie roku sportowego 2017

  Podsumowanie roku sportowego 2017

  23 lutego w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Rekreacji odbyło się spotkanie, podczas którego Dariusz Gizka – Burmistrz Warki podziękował przedstawicielom klubów sportowych za osiągnięte wyniki sportowe w 2017 roku i wręczył pamiątkowe statuetki.

  Na Podsumowanie Roku Sportowego 2017 przybyli reprezentanci Władz Miasta: Dariusz Gizka Burmistrz Warki, Zofia Pawelec – wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej oraz Krystyna Kurach – przewodnicząca Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu, a także przedstawiciele klubów działających na terenie miasta i gminy Warka. Głównym celem spotkania było podsumowanie sportowego 2017 roku, przedstawienie planów na najbliższą przyszłość i integracja sportowej społeczności.

  Po oficjalnym otwarciu spotkania oddano głos przedstawicielom klubów sportowych. Kolejno referujący prezentowali najważniejsze założenia swojego klubu, przybliżali zgromadzonym specyfikę działania i przedstawili roczne sprawozdanie z działalności w 2017 roku, z uwzględnieniem najważniejszych osiągnięć zespołowych lub indywidualnych. Zaprezentowali się:

  • Klub Kajakowy „Korek: Warka – Jakub Tuszyński
  • Klub Żołnierzy Rezerwy LOK – Tadeusz Orłowski
  • UKS Olimpic Warka –  Piotr Witan, Iwona  Kowalska, Katarzyna Cieplak
  • KS Pułaski Warka – Jarosław Susik
  • WTS Warka – Andrzej Warda
  • KS Warka – Stanisław Sowiński i Kamil Witkowski
  • KS Start Pułaski Warka – Tomasz Grzegorek,  Marcin Banach i Paweł Maciejewski.

  Następnie Robert Szczepaniak podsumował działalność Centrum Sportu i Rekreacji w zeszłym roku uwzględniając różne aspekty. M.in. przybliżył aktualną strukturę centrum z której korzystają wszystkie kluby sportowe działające w naszym mieście. Zwrócił uwagę na poczynione inwestycje na stadionie miejskim (remont pomieszczeń) i hali sportowej (wymiana oświetlenia). Mówił o współpracy między CeSiR, a klubami i lokalnym społeczeństwem podczas organizacji różnych przedsięwzięć. Zaprezentował  aktywności sportowe i rekreacyjne mające miejsce w minionym roku
  z przeznaczeniem dla szerokiego grona odbiorców.

  Następnie Burmistrz Warki wręczył wszystkim klubom pamiątkowe statuetki  w podziękowaniu za szerzenie kultury fizycznej  i osiągnięcia sportowe w 2017 r. i reprezentowanie naszego miasta w Polsce i świecie.

  Podsumowując miniony rok należy zaznaczyć – stwierdził Burmistrz – iż Władze Warki aktywnie współpracują ze stowarzyszeniami i klubami sportowymi. Wspieramy je finansowo ale także dbamy o przygotowanie i utrzymanie na wysokim poziomie obiektów sportowych na których trenują kluby.  Centrum Sportu i Rekreacji, Orlik, Stadion Lekkoatletyczny, Stadion Miejski, siłownie zewnętrzne – to obiekty które służą mieszkańcom Warki do rozwoju różnych dyscyplin sportowych na zajęcia zespołowe i indywidualne, dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów..

  Mamy nadzieję ze ta współpraca będzie nadal się tak prężnie rozwijać.

  Wspólne spotkanie klubów i władz było okazją do wymiany doświadczeń i usprawnienia  ich prężnej działalności. Podjęte rozmowy przyczynią się do jeszcze lepszej współpracy, podnoszenia świadczonych usług i skuteczniejszego szerzenia kultury fizycznej w wareckiej społeczności.

  CeSiR Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE