Więcej
  Strona głównaWiadomościUczcijmy pamięć poległych w Katyniu

  Uczcijmy pamięć poległych w Katyniu

  W roku 1940, w lasach pod Katyniem, Ostaszkowem, Starobielskiem, Kozielskiem rozegrała się wielka tragedia narodu polskiego. Ponad 20 tysięcy naszych rodaków zostało bestialsko zamordowanych przez NKWD. Bez osądu, wyroku, winy rozstrzelano kwiat narodu – m.in. oficerów, lekarzy, profesorów…

  W roku 2010 samolot z oficjalną polską delegacją udającą się na obchody rocznicy „Zbrodni Katyńskiej”, na czele której stał Prezydent RP uległ katastrofie w której zginęli wszyscy pasażerowie i cała załoga…

  13 kwietnia w Warce odbędą się uroczystości upamiętniające 78. rocznicę „Zbrodni Katyńskiej” oraz 8. rocznicę „Katastrofy Smoleńskiej”. Serdecznie zapraszamy do udziału w zaplanowanych wydarzeniach:

  Kościół pw. Matki Bożej Szkaplerznej – godz. 14:00

  • Program poetycko-muzyczny w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce
  • Msza Święta w intencji poległych obrońców Ojczyzny z udziałem Pocztów Sztandarowych
  • Złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą „Zbrodnię Katyńską i Katastrofę Smoleńską” przez delegację reprezentującą organizatorów uroczystości i inicjatorów powstania tablicy.

  Cmentarz parafialny – Pomnik „Krzyże Katyńskie” – godz. 15:30

  • Hymn Państwowy
  • Rys historyczny autorstwa Honorowego Prezesa wareckiego koła ZKRBiBWP
  • Apel Pamięci
  • Salwa Honorowa
  • Złożenie kwiatów i zapalenie zniczy

  Na uroczystość zapraszają: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, 1. Grójecki Ośrodek Radioelektroniczny, Związek Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, Parafia Matki Bożej Szkaplerznej oraz Szkoła Podstawowa nr 1 im. Piotra Wysockiego w Warce.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE