Dobry Wieczór u schyłku roku artystycznego…

Dobry Wieczór u schyłku roku artystycznego…

Maj to wyjątkowo piękny miesiąc. Wydaje się to być idealny czas na kolejny, ostatni już w tym roku artystycznym, Dobry Wieczór. Dlatego już 18 maja o godzinie 18:00 zapraszamy do klimatycznej piwnicy w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”. Wierzymy, że ten wiosenny czas, czas powrotu do życia po długim zimowym okresie obfitował będzie również w weny twórcze wszystkich poetów, których łączą dworkowe Dobre Wieczory.

Szczególnie gorąco zapraszamy wszystkich tych którzy pojawiali się w tym roku na Dobrych Wieczorach, abyśmy wspólnie i pięknie mogli podsumowań ten rok twórczy. Tych którzy nie mieli jeszcze okazji być obecnymi na tych niezwykłych spotkaniach zapraszamy równie gorąco, bowiem to już ostatnia okazja w tym roku artystycznym, aby sprawdzić jak to jest, kiedy ludzie mówią do siebie wierszami!

Tradycyjnie Dobry Wieczór dopełnia koncert poezji śpiewanej z cyklu „dWorek z Piosenką”. Tym razem spotkanie z muzyką z perspektywy kobiecej wrażliwości. Gościem wieczoru będzie Agata Grześkiewicz w towarzystwie Katarzyny Mazurkiewicz w Recitalu zatytułowanym „Sama sobie napiszę tę Rolę”. Recital ten jest swego rodzaju przewodnikiem po zakamarkach kobiecej duszy, ukrytych często pod maskami codziennych obowiązków i licznych ról, które każda kobieta zmuszona jest przybierać. Opowieścią, która chciałaby być obiektywna, dlatego „pisana” jest zarówno z perspektywy kobiecej (m.in. A. Osiecka, A. Achmatowa, M. Czapińska, A. Kitschman), jak i męskiej (m.in. W. Młynarski, B. Maj, J. Kaczmarski, W. Dymny).

Serdecznie zapraszamy na obydwa wydarzenia!

 

Udostępnij:
← Zawodnik KS Warka powołany na turniej selekcyjny rocznika 2008 Wernisaż wystawy „Opisać niewidzialne…” →

Dodaj komentarz