Kilka ważnych informacji dla uczestników Koronacji!

Kilka ważnych informacji dla uczestników Koronacji!

W najbliższą niedzielę 20 maja odbędzie się w Warce niezwykłe i historyczne wydarzenie – koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Miejscem głównej części uroczystości będzie plac za kościołem pomiędzy ulicami Franciszkańską, Ogrodową i Św. Ducha.

Od godz. 16:00 będzie można zajmować miejsca w sektorach, o godz. 17:00 odbędzie się czuwanie, które poprowadzi zespół muzyczny z kościoła księży Jezuitów z Łodzi „Mocni w Duchu” i „Posłani”. O godz. 18:00 rozpocznie się Msza św. koronacyjna, której będzie przewodniczył Ksiądz Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski a kazanie wygłosi Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski. Po Mszy św. w procesji obraz zostanie przeniesiony do świątyni. Dzień koronacyjny zakończy Apel Jasnogórski przed Cudownym Obrazem o godz. 21:00.

Poniżej przedstawiamy kilka ważnych i przydatnych informacji dla osób wybierających się na uroczystość koronacyjną:

 • Główny Parking Koronacyjny znajdować się będzie na Miejskiej Targowicy, z którego można dotrzeć na plac za kościołem pieszo ulicą Św. Ducha
  lub ulicą Franciszkańską.
 • Zamknięte dla ruchu kołowego będą ulice: Świętego Ducha i Ogrodowa.
 • Ograniczony ruch kołowy odbywać się będzie na ulicy Franciszkańskiej (ruchem będzie kierować policja).
 • Ze względu na spodziewaną dużą liczbę uczestników prosimy mieszkańców Warki w miarę możliwości o przyjście.
 • Miejscem uroczystości będzie plac za kościołem MB Szkaplerznej, w warunkach polowych dlatego prosimy o właściwe przygotowanie się na istniejące warunki atmosferyczne.
 • Wejście na plac możliwe będzie przez 5 bram, dwie od ul. Franciszkańskiej i trzy od ul. Św. Ducha.
 • Plac podzielony został na sektory, które zostały oznakowane białymi poziomymi liniami oraz słupkami z numerami.
 • Osoby wchodzące na plac, przy bramach otrzymają od strażaków karteczkę z numerem sektora. Prosimy zajmować miejsca w przypisanych sektorach tak aby wszyscy uczestnicy równomiernie wypełnili plac oraz aby zostały zachowane wolne ciągi komunikacyjne które są drogami ewakuacyjnymi.
 • Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc siedzących można ze sobą przynieść rozkładane krzesełka.

 

 

Razem, wspólnie, z powagą i modlitwą przeżyjmy tę historyczną uroczystość.

Udostępnij:
← Sukces historyków z Konar Koronacja obrazu Matki Bożej Szkaplerznej Warce w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 20 maja 2018 r. →

Dodaj komentarz