Więcej
  Strona głównaInstytucjeKilka ważnych informacji dla uczestników Koronacji!

  Kilka ważnych informacji dla uczestników Koronacji!

  W najbliższą niedzielę 20 maja odbędzie się w Warce niezwykłe i historyczne wydarzenie – koronacja Cudownego Obrazu Matki Bożej Szkaplerznej. Miejscem głównej części uroczystości będzie plac za kościołem pomiędzy ulicami Franciszkańską, Ogrodową i Św. Ducha.

  Od godz. 16:00 będzie można zajmować miejsca w sektorach, o godz. 17:00 odbędzie się czuwanie, które poprowadzi zespół muzyczny z kościoła księży Jezuitów z Łodzi „Mocni w Duchu” i „Posłani”. O godz. 18:00 rozpocznie się Msza św. koronacyjna, której będzie przewodniczył Ksiądz Kazimierz Kardynał Nycz Arcybiskup Metropolita Warszawski a kazanie wygłosi Ksiądz Biskup Józef Zawitkowski. Po Mszy św. w procesji obraz zostanie przeniesiony do świątyni. Dzień koronacyjny zakończy Apel Jasnogórski przed Cudownym Obrazem o godz. 21:00.

  Poniżej przedstawiamy kilka ważnych i przydatnych informacji dla osób wybierających się na uroczystość koronacyjną:

  • Główny Parking Koronacyjny znajdować się będzie na Miejskiej Targowicy, z którego można dotrzeć na plac za kościołem pieszo ulicą Św. Ducha
   lub ulicą Franciszkańską.
  • Zamknięte dla ruchu kołowego będą ulice: Świętego Ducha i Ogrodowa.
  • Ograniczony ruch kołowy odbywać się będzie na ulicy Franciszkańskiej (ruchem będzie kierować policja).
  • Ze względu na spodziewaną dużą liczbę uczestników prosimy mieszkańców Warki w miarę możliwości o przyjście.
  • Miejscem uroczystości będzie plac za kościołem MB Szkaplerznej, w warunkach polowych dlatego prosimy o właściwe przygotowanie się na istniejące warunki atmosferyczne.
  • Wejście na plac możliwe będzie przez 5 bram, dwie od ul. Franciszkańskiej i trzy od ul. Św. Ducha.
  • Plac podzielony został na sektory, które zostały oznakowane białymi poziomymi liniami oraz słupkami z numerami.
  • Osoby wchodzące na plac, przy bramach otrzymają od strażaków karteczkę z numerem sektora. Prosimy zajmować miejsca w przypisanych sektorach tak aby wszyscy uczestnicy równomiernie wypełnili plac oraz aby zostały zachowane wolne ciągi komunikacyjne które są drogami ewakuacyjnymi.
  • Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc siedzących można ze sobą przynieść rozkładane krzesełka.

   

   

  Razem, wspólnie, z powagą i modlitwą przeżyjmy tę historyczną uroczystość.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE