Wędkarski Dzień Dziecka

Wędkarski Dzień Dziecka

W niedzielę 3 czerwca odbyła się kolejna, XIV edycja Zawodów Wędkarskich „Z okazji Dnia Dziecka” pod patronatem Burmistrza Warki Dariusza Gizki.

W tym roku aż 40 zawodników udział wzięło w zawodach organizowanych przez Zarząd Koła nr 38 Warka-Miasto Polskiego Związku Wędkarskiego. Tradycyjnie rywalizacja toczyła się, na mateczniku rzeki Pilica przy moście drogowym w Warce. Zawodom towarzyszyły warsztaty edukacyjne dotyczące zasad bezpiecznego wędkowania. W organizację imprezy włączyli się: Komisariat Policji w Warce, Wędkarski Klub Sportowy Pilica Warka 38, Sklep Wędkarski AMIK oraz Klub Wędkarski PŁOĆ, a poczęstunek zorganizował Gościniec Melarosa w Mniszewie. Zawody Wędkarskie adresowane były do dzieci i młodzieży w wieku do 14 lat, zrzeszonych i niezrzeszonych w Polskim Związku Wędkarskim. W niedzielę 3 czerwca nad Pilicą pojawiło się wielu młodych pasjonatów wędkarstwa, którym towarzyszyli opiekunowie, a nierzadko też całe rodziny.

Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: I grupa do 6 lat, II grupa do 10 lat i III grupa do 14 lat. Po zaciętej walce najlepszy wynik
w każdej z kategorii osiągnęli odpowiednio: Nina Gwardys (1660 punktów), Jakub Prokopczyk (1120 punktów) i Julia Szatan (1800 punktów). Gratulujemy!

Leszcz to główny bohater połowów, największy okaz miał 1 kg 80 dag. Zawody miały charakter prorodzinny, towarzyski i były oparte na rywalizacji fair play.

Na zakończenie Burmistrz Warki wręczył nagrody zwycięzcom i podziękował organizatorom za trud i zaangażowanie włożone w przygotowanie zawodów. Podkreślił, że poprzez sport i rekreację uczymy młode pokolenie właściwych zachowań nad wodą. Impreza zakończyła się wspólnym poczęstunkiem. Do zobaczenia za rok!

Koło Wędkarskie Warka-Miasto

Udostępnij:
← Dobra kondycja na Bank... Spółdzielczy Olimpijska wiedza ucznia CKZiU w Nowej Wsi →

Dodaj komentarz