Więcej
  Strona głównaSportCiężarowcy znowu na medal!

  Ciężarowcy znowu na medal!

  W minioną sobotę w Kobyłce odbyły się Otwarte Mistrzostwa Mazowsza w wyciskaniu sztangi leżąc, na których- tradycyjnie już- dopatrywaliśmy się lokalnych akcentów. Rywalizację z najlepszymi zawodnikami z województwa mazowieckiego podjął trener Mirosław Malec wraz ze swoimi podopiecznymi, którzy tym razem wystąpili w składzie – Justyna Kozdryk oraz uczniowie wareckiego gimnazjum – Karolina Garczyńska i Kamil Jagiełło.
  Do zawodów lokalni ciężarowcy przystąpili po niezwykle udanych Mistrzostwach Polski, z których przywieźli aż 5 krążków. Na Mazowszu okazało się być podobnie. W rywalizacji kobiet, która rozgrywana była w kategorii OPEN swoją supremację w ciężarach potwierdziła Justyna Kozdryk. Polska Paraolimpijka zaliczyła dwa podejścia, w których wycisnęła 90 i 95 kilogramów. Rezultaty te wystarczyły aby Justyna Kozdryk wywalczyła tytuł Mistrzyni Mazowsza. Stylu tej wygranej dodaje fakt, że zawodniczka w Kobyłce startowała bez swojego sprawdzonego ubioru, czym ograniczyła swoje możliwości siłowe. Wynik Justyny Kozdryk pokazuje, że jest ona stworzona do zwyciężania w każdych  sytuacjach sprzętowych.

  Kolejny nader dobry start zaliczyli juniorzy trenera Malca. Karolina Garczyńska wyciskając sztangę ważącą 72 kilogramy wywalczyła 3. miejsce wśród najlepszych zawodniczek Mazowsza. Uczennica wareckiego gimnazjum tą zaliczoną próbą poprawiła swój oficjalny rekord życiowy, który do soboty wynosił 67 kilogramów.
  W ślady swojej koleżanki z siłowni i szkolnego korytarza poszedł Kamil Jagiełło. Zawodnik zaprezentował się jak doświadczony ciężarowiec i wycisnął odpowiednio 122 kg, 127 kg oraz 132,5 kg. Rezultaty te pozwoliły podopiecznemu Mirosława Malca stanąć na najniższym stopniu podium Mistrzostw Mazowsza. Na uznanie zasługuje fakt, że Kamil Jagiełło był najmłodszym zawodnikiem w stawce mężczyzn. Ten niespełna 15-latek swoim występem w Kobyłce pokazał, że drzemie w nim ogromny sportowy potencjał.

  Ze startu swoich podopiecznych bardzo zadowolony jest Mirosław Malec. Trener drużyny następująco komentuje dorobek ciężarowców:

  Złoto i dwa brązowe medale to dla nas bardzo dobry rezultat . Justyna Kozdryk, która w Kobyłce startowała bez specjalnej koszuli pokazała, że jest w formie i potwierdziła swoją sportową klasę. Szczególnie mnie cieszy występ juniorów.  Zarówno Karolina, która ustanowiła swój nowy rekord jak i Kamil, który był najmłodszym zawodnikiem mistrzostw pokazali, że są świetnymi zawodnikami. Oni już są dobrzy, ale musimy jeszcze poczekać. Mam nadzieję, że dwa, trzy lata przy systematycznej pracy dorównają sportowym poziomem Justynie Kozdryk.
  Teraz przed nami kolejne cele, w przypadku Justyny będą to Mistrzostwa Europy, zaś juniorzy skupią się na Mistrzostwach Polski do lat 16 gdzie po cichu liczę na dobry start.
  Kobyłka była dla nas bardzo szczęśliwa, nadchodzące cele znamy, teraz ciężko trenujemy i czekamy na starty.

  Po Mistrzostwach Mazowsza drużynę czeka zasłużony odpoczynek. Nie zazna go natomiast drużyna niepełnosprawnych ciężarowców, którzy już w najbliższą sobotę (20.04) będzie startowała w zawodach z cyklu Bursztynowa Sztanga w położonej na Pomorzu miejscowości Małsz. Jednak to nie koniec pozytywnych informacji z lokalnego sportowego życia.  Powołanie na zgrupowanie kadry narodowej siatkówki plażowej otrzymali Maciej Kaszewiak na co dzień mieszkający w pobliskich Laskach oraz Bartłomiej Malec.

  Ostatnie sukcesy lokalnych ciężarowców zdają się pisać nową historię sportu dla ziemi grójeckiej i gminy Warka. Pokazują one, że sztandarowymi dyscyplinami małych jednostek samorządowych nie muszą być tylko i wyłącznie sporty drużynowe, ale także te indywidualne, które szczególnie w ostatnich miesiącach pokazały, że  także mają swoje sportowe życie. I to życie jest obfite w imponujące rezultaty.

  informacja: trener Mirosław Malec

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE