Radośnie, rodzinnie i patriotycznie w Konarach

Radośnie, rodzinnie i patriotycznie w Konarach

Upalne, niedzielne popołudnie 17 czerwca w Konarach i tętniąca życiem szkoła. Nic nowego. Zwykle w czerwcu spotyka się tu społeczność lokalna oraz zaproszeni goście na festynie rodzinnym, który w tym roku pobrzmiewał patriotyczną nutką.

W tym roku imprezę uświetniła obecność Mariana Górskiego – dyrektora CeSiR, radnego Powiatu Grójeckiego, Aldony Rzeźnik i Zofii Pawelec – przewodniczącej i wiceprzewodniczącej Rady Miejskiej w Warce, Wiesława Czerwińskiego – radnego Powiatu Grójeckiego, ks. dziekana Piotra Libera i ks. dr kanonika Romana Borkowskiego.

Organizatorzy zadbali o to, by należycie uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Piękna dekoracja w narodowych barwach, konkurs piosenki patriotycznej oraz konkurs wiedzy historycznej ,,O Niepodległej”, w którym brały udział wylosowane rodziny, dostarczyły wiele emocji. Wiedza historyczna  okazała się imponująca, zresztą nie mniej niż talenty wokalne. Wszyscy walczyli o nagrody ufundowane przez radnego i sołtysa Konar – Tadeusza Sobieraja.

Po strawie dla ducha przyszedł czas na coś dla ciała. Specjały z kawiarenki i grilla znikały w błyskawicznym tempie. Równocześnie dzieci korzystały z urządzeń rekreacyjnych ufundowanych przez Burmistrza Warki.

Było rodzinnie, wesoło, smacznie i patriotycznie co nie oznacza patetycznie. W Konarach preferują okazywanie miłości do ojczyzny
w sposób radosny. Śpiewanie piosenek patriotycznych już dawno wyparło nudne akademie i stało się tradycją tej szkoły.

PSP  Konary

Udostępnij:
← Zapraszamy na Piłkarski Odpustowy Turniej o Puchar Burmistrza Warki Podwójny sukces strzelców KŻR z Warki →

Dodaj komentarz