23.8 C
Warka
poniedziałek, 5 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRBohaterskie Lato w Warce w pełni!

  Bohaterskie Lato w Warce w pełni!

  Lipiec trwa w najlepsze. Za nami 3 tygodnie spotkań z historią i jej niezwykłymi bohaterami. 3 tygodnie pełne wspólnych zabaw, śmiechu i sportowej rywalizacji.

  W pierwszym tygodniu prowadzonych zająć dzieci zmierzyły się z głównym hasłem wakacyjnych spotkań, ważnym pojęciem – bohater. Dzieci spróbowały odpowiedzieć na trudne pytanie, kogo można nazwać bohaterem. Przekonały się, że to nie postać w lateksowym kombinezonie, że bohater to nie fikcyjna postać z dziecięcej kreskówki. Dzieci miały okazję poznać panteon wareckich bohaterów. Najmłodszych zafascynowała postać księcia Trojdena, któremu poświęcony jest jeden z wareckich questów. Dzieci  z ogromnym entuzjazmem wzięły udział w grze terenowej  poświęconej temu wareckiemu bohaterowi. Wycieczkę śladami księcia Trojdena poprowadziły panie: Marzena Jankowska oraz Mariola Bienias reprezentujące warecki oddział PTTK. W pierwszym wakacyjnym tygodniu nie zabrakło także dyskusji o współczesnym bohaterstwie. Były rozmowy o bezpieczeństwie na co dzień, o niepotrzebnej brawurze i źle rozumianej odwadze. Ogromne podziękowania za przeprowadzenie bardzo wartościowej pogadanki należą się Anecie Ścisłowskiej z Komisariatu Policji w Warce.

  W CeSiR Warka jak zawsze aktywnie! W ramach Bohaterskiego Lata w Warce w każdy czwartek odbywają się zajęcia rekreacyjno-sportowe. 5 lipca liczna grupa dzieci brała udział w zajęciach na Krytej Pływalni ”Olimpic”. Wszyscy uczestnicy czwartkowego spotkania wzięli udział w warsztatach poświęconych bezpieczeństwu. A wszystko pod czujnym okiem fachowców i autorytetów w tej dziedzinie,  przedstawicieli Policji, OSP i ratowników wodnych. Kolejnymi atrakcjami zaproponowanymi dzieciom były gry i zabawy w wodzie oraz doskonalenie pływania. Tego dnia dzieci miały niepowtarzalną okazję obejrzenia wszystkich zakamarków basenu, które nie są dostępne dla wszystkich.

  Drugi tydzień Bohaterskich wakacji śmiało można zatytułować „tygodniem militarnym”. Za wareckimi dziećmi niezwykłe spotkania z „naszym wojskiem”. Siły powietrzne najmłodsi mogli poznać dzięki uprzejmości 1. Grójeckiego Ośrodka Radioelektronicznego oraz dzięki wizycie w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie! Z sił umundurowanych przeszliśmy do bardziej cywilnych. Na koniec tygodnia najmłodsi spotkali się ze współczesnymi bohaterami, którymi są wolontariusze. 13 lipca Dworek na Długiej odwiedziła Liderka Szlachetnej Paczki  Rejonu Warka – Agata Łuczak. Jak każdego tygodnia nie zabrakło również zajęć ruchowych na świeżym powietrzu, które są nieodłącznym elementem wakacyjnej laby. W drugi sportowy czwartek zajęcia odbyły się w hali sportowej CeSiR. Ten dzień rozpoczął się od solidnej rozgrzewki. Skipy, wieloskoki i rozciąganie to dla młodych sportowców pestka. Potem pozostała już tylko beztroska zabawa. Berki, gra w murarza, raz dwa trzy baba-jaga patrzy, wyścigi rzędów, czyli wszystko to, co dzieci lubią najbardziej. W chwilach zasłużonego odpoczynku dzieci grupami korzystały ze świetlicy internetowej.

  Trzeci tydzień Bohaterskiego Lata w Warce rozpoczął się wizytą w Komisariacie Policji w Warce. Dzielnicowa Aneta Ścisłowska opowiedziała małym uczestnikom wycieczki o pracy policjanta i o tym, jak wygląda codzienność na komisariacie. Niesamowitą atrakcją był pokaz psów policyjnych z Zakładu Kynologii w Sułkowicach. Na zakończenie wszyscy zgromadzili się przy ognisku.

  Kolejnym miejscem, które odwiedziły dzieci w ramach Bohaterskiego Lata w Warce był Klub Żołnierzy Rezerwy. Najmłodsi zapoznali się z dzielnością klubu, zobaczyli pokaz broni czarnoprochowej. Nie zabrakło również  wizyty na strzelnicy i ćwiczeń w trafianiu do celu.

  Tak minęły pierwsze zajęcia w ramach Bohaterskiego Lata w Warce. Już dziś zapraszamy na kolejne dni wspólnej zabawy.

  Dworek na Długiej

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE