Więcej

  Mali „aktorzy” z Dworku

  Dzieciństwo to czas beztroski, fantazji, snucia marzeń. Przypomina świat baśni, w którym to wyobraźnia i chęć poznawania ogrywają główne role. To w latach dziecięcych przenosimy się do świata jak ze snu. W takim właśnie klimacie ogląda się spektakl pt. „Spełnione Marzenie malutkiej Czarownicy” w reżyserii Anny Owczarczyk a wykonywany przez dziecięcą grupę teatralną „Teatrzyk nieDUŻY” działającą w „Dworku na Długiej”. Premiera spektaklu powstałego na motywach książki Otfrieda Preusslera „Malutka Czarownica” miała miejsce 19 kwietnia 2013r. 

  Leśna sceneria, wśród której poznaliśmy tytułową Malutką Czarownicę (w rolę wcieliła się: Klaudia Jaszczerska), wprowadziła widzów w atmosferę tajemniczości. Jak to w bajkach bywa, jej najlepszym przyjacielem był Kruk (Martyna Osińska). Malutka Czarownica była to zwykła dziewczynka, która nosiła w sobie wielkie marzenie – wziąć udział w balu na Łysej Górze. Pragnienie to, połączone z niepohamowaną ciekawością, było w niej tak silne, że złamała zakaz i poszła w niebezpieczne miejsce. Spotkały ją potem za to surowe konsekwencje i bolesne skutki, których w tamtej chwili sama nie potrafiła jeszcze przewidzieć…

  W spektaklu poza wspomnianymi dwiema aktorkami zagrali: Adamczyk Wiktoria (Duch Wielkiego Miasta), Glinka Oliwia (Czarownica 1), Lewandowski Jakub (Chuligan 1), Luśniewska Zuzanna (Kot w Butach), Norberciak Mateusz (Chuligan 3), Snopczyńska Marta (Woatr Północny), Stolarski Filip (Chuligan 2), Szczepaniak Weronika (Czarownica 3), Szczepanik Wiktoria (Echo), Wrzesińska Paulina (Czarownica 2), Żak Mikołaj (Turysta).

  Bogatą scenografię zawdzięczamy Sławomirowi Raganowi – to dzięki niej, od pierwszego spojrzenia, mogliśmy poczuć się jak w bajce. Kostiumy młodych aktorów, które pomogła przygotować Barbara Glinka, oddawały  precyzyjnie charakter odgrywanej roli. O wrażenia słuchowe zadbał Kuba Szydło, a kompozycją piosenek zajął się Leszek Owczarczyk. Anna Owczarczyk, na zakończenie uroczystej premiery, za wkład i wysiłek w przygotowanie małych aktorów i całego spektaklu nagrodzona została bukietem kwiatów i gromkimi brawami.

  Zgromadzona publiczność z zaangażowaniem oglądała spektakl, nieraz przerywając młodym aktorom entuzjastycznymi brawami. Dzieci grały śmiało i odważnie; może dla niektórych z nich to jeden z pierwszych kroków w kierunku pracy w zawodzie aktora teatralnego? Czas spędzony na spektaklu upłynął bardzo szybko, lecz klimat tego niezwykłego spotkania na długo zostanie jeszcze w pamięci widzów.

  W maju planowane są pokazy dla dzieci z przedszkola i młodszych klas szkół podstawowych a być może uda się również zorganizować pokaz popołudniowy dla wszystkich chcących poznać jakie to marzenie udało się spełnić malutkiej Czarownicy…

  Paulina Magdalena Korpalska

  Zobacz galerię zdjęć TU!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE