14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejWspaniała zabawa w Michalczewie

  Wspaniała zabawa w Michalczewie

  W Michalczewie w gminie Warka po raz 5 mieszkańcy spotkali się, by wspólnie świętować ważne dla lokalnej społeczności wydarzenia. Powodem w tym roku było uroczyste otwarcie finału inwestycji remontowej OSP Michalczew w ramach programu Senior+ i podsumowanie realizowanego przez klub seniora projektu Działaj Lokalnie. Nie zabrakło tego, co do dobrej imprezy jest potrzebne – wyjątkowych i licznie przybyłych gości, dobrego jedzenia, muzyki i licznych atrakcji.

  Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele w Michalczewie, by następnie przejść na teren lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej. Zanim jednak przystąpiono do wesołego biesiadowania nastąpiła część oficjalna, podczas której uroczyście otwarto Klub Senior+ w Michalczewie. Było to podkreślenie finału dużej inwestycji, którą zrealizował Burmistrz Warki przy dofinansowaniu przekazanym przez Wojewodę Mazowieckiego w ramach rządowego Programu Senior+. Dokonano remontu michalczewskiej remizy na potrzeby dostosowania do spotkań seniorów i po to, by budynek służył całej społeczności. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: kierownik delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Radomiu Krzysztof Murarski, Burmistrz Warki – Dariusz Gizka, wykonawca inwestycji – Zbisław Zatorski, Proboszcz Parafii w Michalczewie – Krzysztof Gonet, Kazimierz Fudecki z Ochotniczej Straży Pożarnej Michalczew i Barbara Cieślińska – przewodnicząca Klubu Seniora „Młodzi Duchem”. Wśród gości byli także obecni Wiceburmistrz Warki – Teresa Knyzio, Prezes Zakładu Usług Komunalnych w Warce – Roman Korczak, Andrzej Zaręba – Radny Powiatu Grójeckiego, Jacqueline Sánchez-Pyrcz – główny specjalista ds. pomocy środowiskowej w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie.

  Piknik był również okazją do zakończenia projektów realizowanych przez Klub Seniora we współpracy ze Stowarzyszeniem W.A.R.K.A. przy dofinansowaniu z Gminy Warka oraz powiatu grójeckiego i lokalnych Partnerów tj. Inicjatywy Senioralnej „Michalczew pierogami stoi” w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starczych oraz „Michalczew pięknieje spotkajmy się nad stawem” realizowanego w ramach programu „Działaj Lokalnie”.

  Dobry nastrój zaczął się od wyrażenia podziękowań. Widać było wzajemną serdeczność. Mieszkańcy podkreślali swoją wdzięczność dla Burmistrza Warki, który stworzył przestrzeń do tego, by aktywność lokalna mogła się rozwijać. Zaskoczeniem była przygotowana przez nich piosenka dla Gospodarza Gminy – Dariusza Gizki, a także dla Gospodyni Michalczewa tj. sołtyski Barbary Cieślińskiej.  Warto dodać, że społeczność Michalczewa już od kilku lat pozyskuje środki, współpracuje z lokalnym samorządem, a efektem tego jest rozkwit miejscowości – m.in. powstał plac zabaw, straż została wyremontowana, drogi są sukcesywnie poprawiane, zawiązała się grupa senioralna – można podsumować, że wioska wciąż pięknieje, a mieszkańcy współpracują ze sobą. Utworzenie kilka lat temu Klubu Seniora „Młodzi Duchem z Michalczewa” dało impuls do tego, by zabiegać o to, aby seniorzy i jednocześnie lokalna społeczność mogła się spotykać w estetycznych i komfortowych warunkach w budynku OSP Michalczew. Pomysł poparł Burmistrz Warki i zadbał o złożenie wniosku do programu Senior+, pozyskując dla Michalczewa dofinansowanie ponad 130 tys. zł i jednocześnie zapewniając wkład własny do projektu ponad 30 tys. bez którego realizacja inwestycji nie byłaby możliwa. Środki te zostały przeznaczone na ogrzewanie i odnowienie budynku oraz wyposażenie.

  Festyn w Michalczewie obfitował w liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Dla najmłodszych przygotowana była dmuchana zjeżdżalnia i malowanie twarzy przez wolontariuszki ze Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Warce. Zaprzyjaźniona grupa senioralna SPA z Bończy przedstawiła swój program kabaretowy, udział artystyczny miały tez przedstawicielki z zaprzyjaźnionych kół seniorskich z Drwalewa i Ostrołęki. Goście bawili się przy muzyce biesiadnej i pysznych pierogach. Wydarzenie zgromadziło ok. 200 gości, były obecne zaprzyjaźnione grupy senioralne z gminy Warka i innych gmin powiatu grójeckiego.

  Organizatorzy składają podziękowania dla osób i instytucji, które uświetniły imprezę. Należą do nich:

  • Urząd Miejski w Warce
  • Dworek na Długiej
  • Zakład Usług Komunalnych
  • Grupa senioralna SPA z Bończy
  • Agrosimex
  • Szkolne Koło Wolontariatu
  • Stowarzyszeniu W.A.R.K.A.
  • Parafia w Michalczewie
  • OSP w Michalczewie

  Zdjęcia – źródło www.mazowieckie.pl

   

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE