Więcej
  Strona głównaWiadomościLewandowski i spółka w Warce!

  Lewandowski i spółka w Warce!

  Niespełna rok po piłkarskiej przygodzie Warki, jaką było Euro2012, nadchodzi czas na sportową powtórkę z rozrywki. Hotel Farma Sielanka, który jako oficjalny ośrodek Mistrzostw Europy w piłce nożnej, gościł reprezentację Chorwacji, ponownie stanie się ośrodkiem przygotowawczym. Kraciaste Koszule w samych superlatywach wypowiadali się o standardach, które zastali w ośrodku nad Pilicą.  Opinie te nie stały się obojętne dla świata piłki nożnej, gdyż już teraz przynoszą efekty. Tym razem w postaci pobytu reprezentacji Polski.

  Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek po nieudanych występach jedenastki Waldemara Fornalika w eliminacjach do Mistrzostw Świata 2014 zapowiedział zmiany w kadrze. Zmiany, jak się okazało nie są personalne, ale odnoszą się do otoczenia piłkarzy. Boniek stwierdził, że reprezentacja, którą w czerwcu czekają kolejne mecze o punkty potrzebuje wyciszenia i spokojnego treningu. Następstwem tej decyzji jest zmiana ośrodka treningowego drużyny.  Na nowe miejsce przygotowań reprezentacji Polski wytypowana została Farma Sielanka.

  Piłkarze zawitają nad Pilicę 30 maja. Od tego dnia będą przygotowywali się do nadchodzących spotkań, które odbędą się 4.06 w Krakowie oraz 7.06 w Kiszyniowie. Pierwsze spotkanie będzie miało towarzyski charakter. Wówczas Polacy zagrają mecz sparingowy z drużyną Lichtensteinu, który będzie ostatnim sprawdzianem przed pojedynkiem z reprezentacją Mołdawii- grupowego rywala Polaków w walce o Mundial 2014.

  Wizyta drużyny narodowej w Warce to być może początek nowego etapu w sportowym życiu miasta. Zachwyconych okolicą Chorwatów w ostatnich dniach pobytu nad Pilicą można było dostrzec podczas zwiedzania miasta. Nie można wykluczyć, że Polskie Orły odnajdując upragniony spokój również wypuszczą się na zwiedzanie pobliskich terenów. A perspektywa spotkania supersnajpera Borussii Dortmund na wareckiej ulicy jest na pewno nader atrakcyjna.

  O tym, czy zgrupowanie Warka 2013 okaże się skuteczną receptą na sportowe bolączki biało-czerwonych przekonamy się już 4. dnia czerwca. Wówczas swój egzamin będą zdawali nie tylko piłkarze, lecz także Warka, która być może stanie się tak długo poszukiwanym antidotum na całe zło polskiej piłki kopanej.

  źródło: echodnia.eu

  reprezentacja Sielanka Sielanka Boisko

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE