12.8 C
Warka
piątek, 2 czerwca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeOchotnicza Straż Pożarna – jeden z najważniejszych elementów naszego bezpieczeństwa

  Ochotnicza Straż Pożarna – jeden z najważniejszych elementów naszego bezpieczeństwa

  Członkowie Zarządu Gminnego OSP podczas spotkań, które odbyły się we wszystkich 12 jednostkach zapoznali się z bieżącą realizacją inwestycji, działaniami remontowo-gaśniczymi, stanem majątku i wydatkami finansowymi. Nadrzędnym celem uznano dalszą poprawę stanu gotowości operacyjno-technicznej, a więc utrzymanie w dobrym stanie obiektów strażnic, sprzętu oraz podniesienie wyszkolenia strażaków.

  Wśród najpilniejszych potrzeb w zakresie inwestycyjnym jakie zasygnalizowano podczas zebrań są: dalsze wymiany dachów (obecnie kończy się wymiana w OSP Konary), dalsze docieplanie  budynków (wykonano w tym roku w OSP Michałów Dolny i OSP Branków), remont zaplecza i doposażenie w sprzęt. Podkreślono, że sami druhowie bez wsparcia finansowego ze strony Rady i Burmistrza nie byliby w stanie realizować w takim zakresie inwestycji i zakupów.

  Na posiedzeniu Zarządu Gminnego Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Prezes Marian Górski i Komendant Gminny Henryk Fudecki podkreślali dużą aktywność członków OSP na rzecz środowiska lokalnego i gminy Warka, poprzez udział w uroczystościach państwowych, kościelnych i lokalnych. Podkreślano bardzo duże zaangażowanie w pracach na rzecz obiektów strażnic oraz ich otoczenia. Bardzo wysoko oceniono udostępnianie strażnic nie tylko na cele statutowe, ale też na potrzeby społeczności lokalnych. Ochotnicy z poszczególnych OSP zaakceptowali formy doskonalenia umiejętności strażackich podczas corocznych ćwiczeń na obiektach zakładów pracy położonych na terenie miasta i gminy.

  Druhowie z OSP Branków z dużym sukcesem reprezentowali gminę Warka na VII Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych w Grójcu. Na 12 drużyn zajęli 4 miejsce. Zaś w XV Zawodach Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych zajęli 2 miejsce.

  Inną formą integracji członków OSP są coroczne Gminne Zawody w Strzelectwie Sportowym organizowane wspólnie z KŻR- LOK.

  Oto wyniki tegorocznej edycji: 1 miejsce – OSP Piaseczno, 2. OSP Warka, 3. OSP Michałów Dolny, 4. OSP Laski, 5. OSP Grzegorzewice, 6. OSP Konary. Na szczeblu powiatowym OSP Piaseczno zajęło także 1 miejsce, a w klasyfikacji indywidualnej dwa pierwsze miejsca zajęli: 1. Maciej Marcinkowski, 2. Łukasz Piekarniak.

  Dwanaście jednostek OSP, ponad 450 druhów, 15 wozów lekkich, średnich i ciężkich dba o bezpieczeństwo mieszkańców gminy Warka.

  Największą liczbę wyjazdów w skali powiatu miała OSP Warka – 211, z której wyróżniali się druhowie – Ryszard Mołga – 100 wyjazdów, Daniel Piliszek  – 95, Paweł Wójcik – 76.

  Druhowie liczą, że dobra współpraca z obecnym Burmistrzem i Radą Miejską będzie kontynuowana przez kolejną kadencję życząc jednocześnie sukcesów w nadchodzących wyborach 21 października.

  Zarząd Gminny ZOSPRP w Warce

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE