Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRGala Patriotyczna na 100-lecie odzyskania Niepodległości

  Gala Patriotyczna na 100-lecie odzyskania Niepodległości

  Rok 2018 jest dla Polski wyjątkowy. Od 100 lat jako naród możemy cieszyć się wolnym krajem. Zarówno na szczeblu państwowym jak i lokalnym organizowanych jest wiele wydarzeń mających na celu uczczenie tego wielkiego wydarzenia. Także w „naszej małej Ojczyźnie”, którą jest Warka odbędą się lokalne uroczystości z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród nich znajduje się Gala Patriotyczna, która odbędzie się 7 listopada o godz. 18:00 na sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Warce.

  Głównym punktem programu tej uroczystości jest Przegląd Piosenki Patriotycznej w wykonaniu placówek oświatowych z terenu Gminy Warka (Przedszkole Samorządowe, SP nr 1.PSP nr 2, PSP w Ostrołęce, PSP w Konarach, PSP w Michałowie, PSP we Wrociszewie, Z-SP w Nowej Wsi). Tego wieczoru zaprezentowane zostaną zarówno utwory, które od wielu lat rozbrzmiewają podczas uroczystości patriotycznych,  jak i te bardziej współczesne („Legiony”, „O mój rozmarynie”, „Przybyli ułani”, „Wojenko, wojenko”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Serce w Plecaku”, „Dywizjon 303”, „Dziś idę walczyć mamo”).

  W czasie Gali zostaną również wręczone nagrody przyznane w konkursach organizowanych przez Gminną Instytucję Kultury „Dworek na Długiej” oraz Centrum Sportu i Rekreacji z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości (Konkurs Recytatorski, Konkurs Historyczny, Konkurs Literacki, Konkurs Plastyczny, Zawody Strzeleckie).

  Obecni na Gali będą mogli również zobaczyć wystawę prac zgłoszonych do konkursu plastycznego.

  Serdecznie zapraszamy do udziału w tym pięknym wydarzeniu. Razem świętujmy NIEPODLEGŁOŚĆ!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE