Warecki Orszak Trzech Króli

6 stycznia 2019 roku ulicami Warki przejdzie po raz kolejny, podobnie jak w większości miast w Polsce Orszak Trzech Króli.

Orszak rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 13:00 w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa w Warce. Tuż po Mszy, jeszcze w kościele pożegnana zostanie Maryja z Józefem idący do Betlejem, następnie wszystkich obecnych powitają Trzej Królowie, którzy zaproszą do wspólnej drogi do Jezusa… Podobnie jak w poprzednich latach królewskie orszaki wraz z królami przygotują trzy szkoły podstawowe – SP1, PSP2 oraz ZS-P w Nowej Wsi. Orszak spod kościoła wyruszy ulicami:  Farną, Mostową w kierunku północnym, Wysockiego, Cmentarną, Franciszkańską, Senatorską i zakończy się przed szopką usytuowaną na Rynku Miejskim w Warce.

Hasło tegorocznego Orszaku brzmi:  „Odnowi oblicze ziemi…” Na trasie zostaną odegrane scenki takie jak: „dwór Heroda”, „Walka dobra ze złem” oraz „Brama do niebios” kierująca uczestników do wareckiego Betlejem.

Na najbardziej wytrwałych na Rynku Miejskim czekać będzie poczęstunek – gorący barszczyk z pasztecikami. Serdecznie zachęcamy wszystkich do udziału w tym niecodziennym wydarzeniu! To wspaniały moment do wspólnego świętowania, a zarazem kultywowania pięknych tradycji!

Zachęcamy do obejrzenia galerii z Orszaku Trzech Króli 2018. ZOBACZ TU

Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE