Więcej
  Strona głównaWiadomościMaturę 2013 czas zacząć

  Maturę 2013 czas zacząć

  Poczynając od jutrzejszego dnia, przed nieprzerwanie 3 tygodnie (od 7.05 do 28.05) abiturienci z gminy Warka będą zdawali egzamin maturalny. Te majowe dni mają być edukacyjnym świadectwem uczniów, którzy będą musieli udowodnić, że okres nauki w szkole ponadgimnazjalnej nie był dla nich przypadkową przygodą, ale zamierzonym odcinkiem życiowego planu.

  Maturzyści obowiązkowo muszą przystąpić do trzech egzaminów pisemnych, w których otrzymają do rozwiązania arkusze z języka polskiego, matematyki oraz języka obcego nowożytnego. Prócz części pisemnej, abiturienci mają obowiązek podejścia do dwóch egzaminów ustnych, z języka polskiego oraz języka obcego. Ponadto prócz podstawowych egzaminów, maturzyści mogą także przystąpić do testów z wybranych przez siebie przedmiotów dodatkowych, w których to sami określają poziom egzaminu – podstawowy bądź rozszerzony. Terminy pisemnej części matur zostały ustalone przez Centralną Komisję Egzaminacyjną, zaś wyznaczenie daty egzaminów ustnych leży w gestii dyrektorów szkół.

  Egzamin maturalny rokrocznie staje się młodzieńczym paszportem do wymarzonej uczelni wyższej. W dzisiejszych czasach dokument ten stał się pewnego rodzaju mityczną przepustką do możliwości snucia marzeń dotyczących wymarzonego  modelu życia zawodowego. Niestety w praktyce wygląda to nieco inaczej. Jednak nie zmienia to faktu, że matura jest nader istotnym przeżyciem w życiu każdego ucznia. Stres towarzyszący podczas tych majowych dni zapada maturzystom w pamięci na długie lata.

  Dlatego już teraz życzymy wszystkim uczniom zdającym w tym roku egzamin maturalny przede wszystkim dużej ilości spokoju i zimnej krwi, a także tej niezbędnej ilości szczęścia.

  Powodzenia maturzyści!  Trzymamy za Was kciuki.

  kciuki

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE