-8 C
Warka
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Więcej

  7/5/3 – 10 lat minęło… cz.1

  Dokładnie 10 lat temu – 7 maja 2003 roku, w Krajowym Rejestrze Sądowym zarejestrowane zostało stowarzyszenia o nazwie: Wizja, Aktywność, Rozrywka, Kultura, Alternatywa czyli w skrócie W.A.R.K.A.

  Okrągły jubileusz jest dobrą okazją do podsumowania dotychczasowej działalności, okazją do pochwalenia się tym co udało się przez te lata zrealizować i osiągnąć. Przez najbliższe miesiące będziemy na łamach gazety OKOLICA oraz portalu internetowego www.warka24.pl przybliżać niezwykle bogatą i aktywną działalność organizacji. Zachęcamy szczególnie do odwiedzania strony www, gdyż tam będziemy przypominać projekty realizowane od samego początku istnienia wraz z galeriami zdjęć.

  To były niezwykle intensywne lata, lata kiedy pomysł na organizację ewaluował od działań na rzecz własnych członków, działań, które były w mocny sposób powiązane z ich pasjami i zainteresowaniami, działań, które ograniczały się tylko do gminy Warka do organizacji, która dziś pełni rolę „parasolowej” na rzecz innych organizacji, wspiera aktywność, przyznaje stypendia rozwojowe, prowadzi działalność okołoturystyczną promując lokalne dziedzictwo – i to wszystko już na terenie całego powiatu grójeckiego.

  Wśród sztandarowych projektów realizowanych przez ostatnie lata wspomnieć należy: Lokalny Konkurs Grantowy „Działaj Lokalnie”, Lokalny Fundusz Stypendialny, Powiatowe Centrum Wspierania Aktywności Lokalnej, Komiksy Historyczne, itp.

  O poziomie realizowanych działań i zaangażowaniu Stowarzyszenia W.A.R.K.A. świadczą zdobyte nagrody i wyróżnienia – trzykrotnie tytuł „Najlepszej Organizacji Pozarządowej Powiatu Grójeckiego” (po zdobyciu trzeciego tytułu stowarzyszenie weszło do grona stałych laureatów i nie uczestniczy w konkursie), kilkakrotnie w różnych kategoriach nagradzane było jako jeden z najefektywniejszych Ośrodków „Działaj Lokalnie” w Polsce.

  Przez 10 lat stowarzyszenie zorganizowało lub współorganizowało prawie 150 różnorodnych projektów. Uczestniczyło w wielu konkursach dotacyjnych, raz z lepszym a raz z gorszym skutkiem – w sumie otrzymało 70 dotacji spoza powiatu grójeckiego na łączną kwotę prawie 1,5 mln. zł. Podjęło współpracę z wieloma lokalnymi przedsiębiorcami i darczyńcami indywidualnymi…

  Co przez te 10 lat udało się zorganizować? Zachęcamy do czytania kolejnych artykułów…

  Jutro zaprezentujemy pierwszy projekt w którym członkowie organizacji pomagali, nie będąc jeszcze zarejestrowanym stowarzyszeniem – 10. lecie Wareckiej Ligi Halowej. 22 lutego 2003 roku w Warce gościł polski trener wszechczasów Kazimierz Górski a w gazecie „Echo Dnia” pojawił się artykuł o młodych aktywnych mieszkańcach Warki pt. „Skazani na sukces”…

   

  Info W.A.R.K.A.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE