Więcej
  Strona głównaInstytucjeZmiany na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w grójeckim szpitalu

  Zmiany na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym w grójeckim szpitalu

  Nie od dziś wiadomo, że nowy rok to idealny czas na wprowadzanie zmian. Zgodnie z tą ideą postanowiliśmy zmodernizować nasz Oddział Ginekologiczno-Położniczy. Jakie zmiany nastąpiły?

  W pierwszej kolejności miło nam oznajmić, iż jest nowa kadra medyczna. Do załogi naszych lekarzy dołączyli: dr n. med. Paweł Kubik – Specjalista Położnictwa i Ginekologii, pełniący również funkcję Dyrektora ds. Medycznych PCMG oraz dr n. med. Leszek Gmyrek – Specjalista Położnictwa i Ginekologii, Ginekolog Onkolog i jednocześnie Kierownik Oddziału Ginekologiczno-Położniczego.

  Kolejna ważna zmiana jaka nastąpiła to dzięki m.in. dobroczynności WOŚP, nasz Oddział wzbogacił się o dodatkowy, nowy sprzęt. Pani mgr Aneta Bogacz, kierownik Oddziału ds. Położnictwa opisuje jaki sprzęt trafił do naszej placówki – „Cieplarka otwarta posiadająca wiele funkcji np.: wspomaganie oddechu noworodka, ważenie, lampy do fototerapii. Mamy również gaz znieczulający (rozweselający), który jest alternatywną, bezpieczną dla dziecka formą znieczulenia zamiast zastrzyków domięśniowych bądź dożylnych, na blok porodowy otrzymaliśmy aparat KTG (dla ciąży bliźniaczej)” – wylicza. „Łóżka porodowe na naszym oddziale są praktycznie nowe, ufundowane przez firmę Faurecia Grójec w 2016 r. Zakupiliśmy jeszcze jeden nowy aparat KTG (aparat do monitorowania ciąży bliźniaczej), na który mogliśmy pozwolić sobie dzięki dotacji Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. w wysokości 25.000 zł” – dodaje.

  Jak widać rok 2019 zaczął się dla nas obiecująco.

  Daniel Krzechowicz (PCM w Grójcu)

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE