Kolejne zwycięstwo wareckich siatkarzy

Kolejne zwycięstwo wareckich siatkarzy

17 lutego WTS KLONDAIK Warka rozegrał ostatni mecz rundy zasadniczej o pierwsze miejsce w grupie B IV ligi mazowieckiej. Na własnym boisku podejmował Wicelidera – drużynę KS Grom Przytyk. Przed zawodnikami z Warki stał jasny cel – wygrać z drużyną z Przytyka i zająć pierwsze miejsce w grupie, tak aby w rundzie play-off spotkać się z czwartym zespołem grupy A. 

Początek meczu był trudny. To rywale lepiej weszli w mecz i prowadzili. Przełomowy moment nastąpił przy wyniku 20:23, kiedy to nasi zawodnicy przeprowadzili kilka dynamicznych akcji, dzięki którym doprowadzili do remisu. Następnie niesieni szalonym dopingiem chłopaków z klubu kibica przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali 26:24.

Dobra gra w końcówce pierwszego seta zaowocowała w kolejnej partii. Początek to popis umiejętności naszego zespołu, który prowadził 9:2. Przeciwnik po kilku skutecznych zagraniach doprowadził do remisu 17:17 ale nasi siatkarze szybko wrócili na dobre tory. Wyszli na prowadzenie i po efektywnej grze zwyciężyli drugą część 25:21.  

Wydawało się, że i trzeci set będzie należał do Warki. Jednak chłopaki z Przytka solidną obroną i skutecznymi atakami w kontrze stawili opór wareckiej drużynie. Goście nie odpuszczali i trzymali wynik blisko naszego zespołu, aby w końcu doprowadzić do remisu 12:12. Znów toczyła się twarda gra punkt za punkt. Niestety po lepszej końcówce tym razem przeciwnik cieszył się z wygranej 23:25. Było 2:1.

Czwarty set nie układał się po myśli wareckich zawodników i Grom szybko wyszedł na prowadzenie 6:2. Tym razem przeciwnik rozdawał karty, ale ofiarną grą w obronie, poświęceniem udało się zniwelować niekorzystny wynik i doprowadzić do remisu 19:19. Dalsza cześć spotkania była bardzo nerwowa. Niestety tym razem przeciwnik zachował zimną krew i zwyciężył 25:22. W setach był remis 2:2, a o zwycięstwie miał zadecydować tie-break.

Obie drużyny wiedziały o co toczy się stawka i od pierwszych minut prowadzili wyrównaną grę. Tym razem lepiej rozpoczęli nasi gracze, którzy w końcu wyszli na prowadzenie 10:6. W tym momencie przeciwnicy wzięli czas i tym sprytnym posunięciem wytrącili naszą drużynę z dobrej serii zagrań. Było 11:10. Na trybunach wzmógł się doping. Wareccy kibice nie szczędzili sił, a za przykładem poszli zawodnicy, którzy wykrzesali z siebie dodatkowe pokłady energii. Walczyli ambitnie i za chwilę było już 13:11 i 14:12. Do wygrania tie breaku i całego meczu brakowało już tylko jednego punktu! W tym momencie asem serwisowym popisał się Maciej Kaszewiak i za chwilę cała drużyna WTS Klondaik Warka wbiegła na boisko i cieszyła się ze zwycięstwa, a wraz z nią kibice na trybunach. Mecz był bardzo wyrównany, ale w tie-breaku to zawodnicy z Warki wykorzystali wszystkie swoje atuty i zwyciężyli spotkanie 3:2.

Jak przystało na mecz na szczycie, od początku do końca nie brakowało emocji. Pełne trybuny wareckiej hali CeSiR, wrzawa, wspaniałe akcje, doskonała atmosfera sprawiły, że był to mecz sezonu. WTS Klondaik Warka zajął pierwsze miejsce w grupie B i będzie grał z 4 zespołem grupy A w drodze o 3 ligę. Wareckie Towarzystwo Siatkówki pragnie podziękować chłopkom z klubu kibica, którzy przez 2 godziny i 15 minut nie szczędzili gardeł i głośno dopingowali, a także wszystkim sympatykom wareckiej siatkówki którzy tak licznie przybyli na mecz i wsparli warecki zespół. Było Was widać i słychać!

Do finałowej rundy Play-Off awansowały po 4 najlepsze zespoły z grupy A i B. I i II etap faza zmagań będzie toczył się do dwóch wygranych spotkań, zaś III zostanie rozegrany systemem mecz i rewanż.

W pierwszej fazie rozgrywek zwycięzca grupy B – WTS Klondaik Warka zmierzy się z czwartą drużyną grupy A czyli MMKS Mińsk Mazowiecki. Pierwszy mecz wareccy siatkarze zagrają u siebie w hali CeSiR, 2 marca (sobota) o godz. 17:00, Kolejny na wyjeździe 9 marca w Mińsku. Od wyniku tych spotkań zależeć będzie czy odbędzie się trzecie spotkanie. Ewentualny termin trzeciego meczu to 10 marca (hala gimnazjum Warka). 

W tym samym czasie rywalizują pozostałe drużyny czyli pary: A1 (KS Halinów) – B4 (Mszczonów), 2A (Herkules Sulejówek) – 3B (ŻSS Len Żyrardów) i 2B (Grom Przytyk) – 3A (Tie Break Piastów).
Następnie zwycięzcy tych pojedynków awansują do meczów półfinałowych, a kolejnym krokiem będzie walka o I miejsce lub mecz o III. Finaliści – dwie najlepsze drużyny IV ligi awansują do III ligi siatkówki. Przed WTS’em trudne wyzwanie, ale liczymy na walkę do końca wareckiego zespołu i mistrzostwo IV ligi. Wszystko jest w zasięgu rąk naszych siatkarzy. Jednak czym byłby zespół bez swoich wiernych kibiców. Już dziś zapraszamy wszystkich sympatyków wareckiej siatkówki na mecze w fazie play off i prosimy o wsparcie w drodze po mistrzostwo i awans do III ligi.

Zdjęcia z meczu wykonał Kacper Szymon Piwnicki.

Udostępnij:
← Piłkarze KS Warka (2010) najlepsi w Polonez Cup Wareckie "motylki" UKS OLIMPIC →

Dodaj komentarz