Strona głównaInstytucjeCeSiRWTS Klondaik Warka zagra o III miejsce w lidze

WTS Klondaik Warka zagra o III miejsce w lidze

Trwają decydujące mecze w rozgrywkach IV ligi siatkówki mężczyzn. Po dobrych ćwierćfinałowych meczach i dwóch zwycięstwach z MMUKS Mińsk Mazowiecki w półfinałach WTS Klondaik Warka musiał uznać wyższość zespołu z UKS Herkules Sulejówek. Rywalizacja zakończyła się wynikiem 0:2 dla rywali i tym samym warczanie powalczą o III miejsce w rozgrywkach.

Do rundy PLAY-OFF awansowało po 4 najlepsze zespoły z grupy A i B. I i II etap faza zmagań toczył się do dwóch wygranych spotkań. W ćwierćfinałach zwycięzca grupy B – WTS Klondaik Warka zmierzył się z czwartą drużyną grupy A czyli MMKS Mińsk Mazowiecki. Pierwszy mecz rozegrano 2 marca w hali CeSiR. Goście mimo czwartego miejsca w swojej grupie pokazali, że nie przypadkowo co roku walczą o najwyższe miejsca w 4 lidze. Pomimo, że WTS był faworytem tego spotkania to w pierwszych dwóch setach goście podjęli wyrównaną walkę. Pierwszy set należał do Warki, ale już drugi padł łupem MMKS’u. Wymagająca gra Mińska oraz doping kibiców z Warki na trybunach zmotywował naszych zawodników do dalszej walki. W trzecim i czwartym secie zawodnicy WTS zaczęli grać swoją siatkówkę wygrywając pewnie do 21 i 18 pkt.  Tym samym zwyciężyli mecz 3:1.

WTS Klondaik Warka – MMKS Mińsk Mazowiecki 3:1 (30:28, 19:25, 25:21, 25:18)

Tydzień później w drugim rewanżowym spotkaniu WTS Warka zagrał na terenie rywala. Tym razem nie było wątpliwości kto zasłużył na awans.  Mimo, że pierwszy set wygrał rywal, to WTS w kolejnych setach prezentował bardzo dobra grę i z kilkupunktową przewagą kontrolował mecz. Kolejno zwyciężał do 15, 14 i 17 pkt. Mecz ponownie zakończył się zwycięstwem WTS Warka 3:1. Stan rywalizacji wynosił 2:0. Warecki zespół awansował do półfinałów, a z rywalizacji odgadła drużyna z Mińska.

MMKS Mińsk Mazowiecki – WTS Klondaik Warka 1:3 (25:21, 15:25, 14:25, 17:25)

W fazie półfinałowej przeciwnikiem wareckiej drużyny był UKS Herkules Sulejówek – druga drużyna grupy A. W pierwszym półfinałowym meczy, który rozegrano 17 marca na terenie rywala toczyła się zacięta gra. Pierwszy set drużyna WTS zaczęła bardzo słabo. Przegrywając 13:3 nasi zawodnicy zaczęli co prawda wchodzić na wyższe obroty i dobrą grą w obronie i ataku niwelować straty lecz nie udało się zwyciężyć seta. UKS prowadził 1:0. Kolejny set to już całkiem inna gra zawodników z Warki. Po dobrej serii zagrywek warczanie prowadzili 19:15. Jednak przeciwnicy dali radę doprowadzić do remisu i wgrać kolejnego seta 25:21. Trzeci set to bardzo wyrównana gra obu zespołów. Chłopaki z Warki wiedzieli jak bardzo potrzebne im zwycięstwo. Pełna mobilizacja w szeregach WTS’u w końcu zaowocowała wygranym setem 26:24. Set czwarty również należał do WTS mimo wielu nerwowych i kontrowersyjnych sytuacji. Stan rywalizacji wynosił 2:2. W Tie-break WTS utrzymywał przez większość czasu 1-2 punktowe prowadzenie, lecz niestety po dramatycznej końcówce przegrał 18:16.

UKS Herkules Sulejówek – WTS Klondaik Warka               3:2 (25:23, 25:21, 24:26, 23:25, 18:16)

Drugi mecz półfinałowy odbył się 23 marca w hali CeSiR. Niestety spotkanie nie ułożyło się po myśli wareckiego zespołu, pomimo przewagi boiska i dopingu wareckich kibiców. Po raz kolejny lepiej zaczęli goście którzy zwyciężyli set 25:18. W drugim secie tym razem boisko zdominowali wareccy gracze którzy zwyciężyli 25:15. Gdy wydawało się że zespół wrócił na dobre tory i w trzeciej odsłonie meczu prowadził już 10 punktami, przyszedł kryzys. Przeciwnik odrabiał straty i szala zwycięstwa przechylała się na jego stronę. WTS nie znalazł sposobu na powrót do gry i Sulejówek zwyciężył 25:22. Czwarty set spotkania był decydujący. Pomimo wyrównanej gry i zaangażowania nie udało się warczanom wyjść z tej potyczki zwycięską ręka. UKS Herkules Sulejówek wygrał set 25:23 i to on wynikiem 3:1 wygrał spotkanie, notując tym samym drugie półfinałowe zwycięstwo. Niewiele zabrakło… Tym samym zespół gości awansował do finału, a WTS Klondik Warka będzie musiał się pocieszyć meczem o III miejsce. Rywalem wareckiego zespołu będzie KS Halinów.

WTS Klondaik Warka – UKS Herkules Sulejówek 1:3 (18:25, 25:15, 22:25, 23:25)