Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

Kronika policyjna i dwa słowa Komendanta

W okresie od 11-15 lutego 2019r w miejscowości Pilica gm. Warka nieznani sprawcy, po uprzednim wybiciu szyby w oknie, dostali się do wnętrza domku skąd skradli sprzęt RTV i przedmioty wyposażenia domku. W chwili obecnej trwają czynności zmierzające do zatrzymania sprawców tego przestępstwa.

W dniu 6 marca 2019r., funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Warce zatrzymali mężczyznę –mieszkańca Warki, który posiadał przy sobie amfetaminę. Policjanci przeszukując miejsce zamieszkania tego mężczyzny w zajmowanych przez niego pomieszczeniach ujawnili przyrządy służące do nielegalnego wytwarzania substancji zabronionych. Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty. Grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W dniu 19 marca 2019r w miejscowości Bończa gm. Warka nieznani sprawcy dokonali kradzieży z włamaniem do domu mieszkalnego, gdzie po uprzednim wybiciu szyby w oknie dostali się do wnętrza, skąd dokonali kradzieży złotej biżuterii na szkodę mieszkańców gminy Warka. Policjanci szybko ustalili sprawców tego czynu, którym okazali się dwaj mężczyźni w wieku 42 i 43 lat, wieloletni pracownicy sezonowi, którzy pracują w okolicznych gospodarstwach. Odzyskano również w całości skradzione wyroby jubilerskie. Za popełnione przestępstwo mężczyznom grozi 10 lat pozbawienia wolności.

Dwa słowa Komendanta

Serdecznie Witam wszystkich mieszkańców miasta i gminy Warka.

Przed nami okres kiedy wiele gospodarstw zaopatruje się środki ochrony roślin, w tym niejednokrotnie o znacznej wartości. Na przykładzie lat ubiegłych można diagnozować, że może dojść do zdarzeń polegających na włamaniach do pomieszczeń gospodarczych, w których przechowywane są środki ochrony roślin, jak również włamań do punktów zajmujących się sprzedażą tych środków. Dlatego już teraz zwracam się z prośbą o zabezpieczenia własnych posesji, o zwracanie uwagi na osoby i pojazdy podejrzane, które zwróciły naszą uwagę. Prosiłbym także o informacje w przypadku pojawienia się handlu obwoźnego gdzie sprzedający będą oferowali właśnie środki ochrony roślin nieznanego pochodzenia, w niskiej cenie. Pamiętajmy, że takie rzeczy mogą pochodzić z przestępstwa a za nabywanie ich może grozić odpowiedzialność karna. Eliminując lub ograniczając możliwości zbytu kradzionych środków ochrony roślin – możemy przyczynić się do eliminacji samych kradzieży. Wiosna to w sadach powiatu grójeckiego, w tym gminie Warka, miesiące intensywnych prac sadowniczych przy wiosennych zabiegach. W związku z powyższym nastąpi wzrost przybywających do nas pracowników sezonowych. Proces ten powtarza się corocznie w całym powiecie grójeckim. Pamiętajmy jednak, żeby ludzie których zatrudniamy, nie pozostali dla nas anonimowi, unikajmy sytuacji w których prowadzący gospodarstwa znają jedynie imiona pracowników. Dlatego korzystając z okazji chciałbym prosić mieszkańców by identyfikowali osoby przybywające do ich gospodarstw sadowniczych w celach zarobkowych. Zwykłe zapisanie danych personalnych z dokumentu tożsamości spowoduje wzrost bezpieczeństwa poprzez pozbawienie tych osób anonimowości. Znajomość pełnych danych zatrudnionej osoby nie tylko da Państwu większą gwarancję bezpieczeństwa, ale również znacznie przyspieszy działania Policji w sytuacji wystąpienia działania przestępczego przez takich pracowników.

Z poważaniem,

Komendant Komisariatu Policji w Warce – podkom. Paweł Lewandowski

Udostępnij:
← Wernisaż wystawy "PasteLOVE koguty" Warka podsumowała rekordowy Finał WOŚP 2019 →

Dodaj komentarz