Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRTrochę na poważnie, trochę na wesoło… warsztaty dla seniorów

  Trochę na poważnie, trochę na wesoło… warsztaty dla seniorów

  12 marca warecki Uniwersytet Trzeciego Wieku powitał wyjątkowych gości. Dzięki nawiązaniu współpracy z Akademią Wilanowską uczestniczyliśmy w projekcie seniorzyjuniorzy.pl współfinansowanym z Funduszu Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej.

  Celem projektu jest poprawa jakości życia i zwiększenie poczucia szczęścia osób 55+ poprzez aktywizację międzypokoleniową. Ważnym elementem zadania są jednodniowe całodzienne spotkania w ramach, których realizowane są warsztaty psychologiczne prowadzone przez doświadczonych psychologów i psychotraumatologów, warsztaty z bezpieczeństwa i nowych technologii oraz warsztaty teatralne „Życie to teatr”. I właśnie takie spotkanie odbyło się w Centrum Sportu i Rekreacji a skierowane było do studentów UTW i członków zaprzyjaźnionego Klubu Seniora „Czerwone Jabłuszko” z Nowej Wsi.

  Warsztaty rozpoczęliśmy od spotkania z Anną Szymczak, bardzo pogodną i optymistyczną psycholog, która emanowała swoją radością i przekazywała ją innym. Ania, bo mówimy sobie po imieniu, przekazała nam wiele cennych rad dotyczących zachowań i radzeniem sobie ze stresem. Zadawaliśmy pytania i dzieliliśmy się własnymi spostrzeżeniami.

  Bardzo ważnym elementem spotkania były informacje dotyczące bezpieczeństwa w sieci – szczególnie podczas korzystania ze stron banków, podczas wykonywania przelewów. Krzysztof Dudek w bardzo przejrzysty sposób i na konkretnych przykładach przedstawiał na co zwracać uwagę, aby nie zostało oczyszczone nasze konto. Natomiast Dariusz Włosek zaprezentował stronę internetową seniorzyjuniorzy.pl, zachęcił do korzystania z informacji oraz przedstawił działalność Stowarzyszenia Akademia Wilanowska.

  Na zakończenie warsztatów – następna doza humoru, śmiechu i radości. Oto stanął przed grupą znany aktor Grzegorz Heromiński i tak właśnie rozpoczęły się warsztaty teatralne. Po rozgrzewce całego ciała aktywizującej seniorów do wysiłku fizycznego, Grzegorz uczy nas jak postawa ciała wpływa na samoocenę i odwagę. Zaczynamy od ćwiczeń w grupie, a następnie przechodzimy do indywidualnych, sprawdzamy każdy na sobie, jakie emocje towarzyszą i kiedy. Wielu z nas towarzyszy blokada, która uniemożliwia prezentacje przed publicznością, staramy się przełamywać opory. Inni odczuwają radość podczas autoprezentacji, przecież jesteśmy wśród swoich, w przyjaznym środowisku, wesołym otoczeniu. Seniorzy pozytywnie zbudowani przez Grzegorza, otwierają się i są szczęśliwi.

  Bardzo trudno było się rozstać choć czas naszych wykładów upłynął nie wiadomo kiedy. Całe spotkanie zostało zarejestrowane przez Mateusza, którego filmik możemy podziwiać na stronie fb seniorzjuniorzy.pl – zachęcamy do oglądania! Jeszcze życzenia imieninowe dla Grzegorza oraz podziękowania na ręce Darka dla całego Zarządu Stowarzyszenia Akademia Wilanowska.

  P.S .Kochani robicie dla Seniorów wielkie rzeczy, bardzo, bardzo dziękujemy za Waszą obecność a ilości śmiechu do łez nie jesteśmy w stanie zliczyć !! Już czekamy na następne spotkania! – Studenci UTW z Warki

  UTW Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE