Więcej
  Strona głównaBlogiNagroda Feniks dla „Ktośka”

  Nagroda Feniks dla „Ktośka”

  W niedzielę 7 kwietnia 2019 roku zakończyły się trwające cztery dni Targi Wydawców Katolickich w Zamku Królewskim w Warszawie. To wielkie święto literatury promującej wartości chrześcijańskie chętnie odwiedzane przez miłośników książek.

  Corocznie Targom towarzyszy uroczysta gala rozdania nagród Stowarzyszenia Wydawców Katolickich FENIKS 2019. W tegorocznej edycji uznanie Kapituły zyskał „Ktosiek” Beaty Piliszek-Słowińskiej w kategorii książek dla dzieci z Wydawnictwa AdTempus.

  Jury podsumowało: „Książka idealna do wspólnej, rodzinnej lektury – wspaniała opowieść o świecie dorosłych widzianym oczami dziecka. Dzięki tej opowieści dziecięcy czytelnik poznaje wiele uniwersalnych prawd dotyczących świata, który nas otacza, pomaga rozróżnić, co w życiu jest naprawdę ważne, a co nie ma większego znaczenia. Jednocześnie dorosły czytelnik może dzięki jej lekturze zrozumieć, jak ważna jest pełna zaangażowania wzajemna relacja rodzica czy opiekuna i małego dziecka. „Ktosiek” w subtelny i mądry sposób podpowiada, jaki model wychowania pozwala kształtować człowieka gotowego odważnie wkroczyć w dorosłe, pełne różnorodnych wyzwań życie.” (Źródło: swk.pl)

  Książka jest opowieścią o małym, trochę smutnym chłopcu, który wraca z dalekiej podróży i zamieszkuje z mamą i dziadkiem w starym domu z dużym ogrodem. Początkowo czuje się samotny, ale z biegiem czasu wszystko się zmienia. Zaskakujące przygody, nieprzyjemne doświadczenia, drobne radości, zabawne zdarzenia na kartach książki są komentowane przez rezolutnego Ktośka. Do jakich wniosków doprowadzają go refleksje na temat ludzi i świata? „Powieść we wzruszający, poetycki sposób opowiada o dziecięcym odkrywaniu tajników życia, o budowaniu więzi, o snuciu marzeń i poszukiwaniu szczęścia. To jedna z najmądrzejszych powieści, jakie kiedykolwiek czytałem. „Ktosiek” to książka piękna i poruszająca. To powieść o tym, że stajemy się kimś ważnym w naszych własnych oczach i czujemy się bezpieczni wtedy, gdy już wiemy, że blisko nas są ci, którzy nas kochają i na których możemy liczyć w każdej sytuacji.” – podsumował w recenzji ksiądz Marek Dziewiecki.

  Chciałam napisać książkę dla dzieci, która zaciekawi także dorosłych – powiedziała autorka, mieszkająca w naszej gminie. Beata Piliszek-Słowińska wydała wcześniej książki: „Przeszłość kończy się dzisiaj” i „Łączą nas różnice”.

  Wszystkie wymienione tytuły są dostępne w Księgarni Szkolnej pani Grażyny Wojtas przy ulicy Warszawskiej i w Plastusiowie przy ulicy Spółdzielczej.

  Redakcja

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE