Więcej
  Strona głównaSportDwa tytuły Mistrza Polski, dwa rekordy kraju. Ogromny sukces wareckich juniorów na...

  Dwa tytuły Mistrza Polski, dwa rekordy kraju. Ogromny sukces wareckich juniorów na Mistrzostwach Polski.

  Karuzela wareckich sportów siłowych kręci się w najlepsze. Po rywalizacji w turnieju Mistrzostw Mazowsza, juniorzy trenera Mirosława Malca przenieśli się do Kielc, gdzie odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 16 w klasycznym wyciskaniu sztangi. Barwy gminy Warka na zawodach były reprezentowane przez sześcioro uczniów Publicznego Gimnazjum imienia Stanisława Marciniaka w Warce.

  Tradycyjnie już wszelkie rywalizacje sportów siłowych inaugurowane są przez pojedynki kobiet. Podobnie było także podczas trwających w Kielcach w dniach 18 i 19.05 Mistrzostwa Polski. Jedyną reprezentantką Warki na zawodach była utytułowana już ciężarowczyni, Karolina Garczyńska (63 kg). Pierwsza próba wynosząca 57 kilogramy okazała się spalonym podejściem. Jednak kolejne dwie zostały zaliczone z perfekcyjną doskonałością. Kolejne dwie sztangi ważące 57 kg oraz 63 kg nie stanowiły dla Karoliny żadnej przeszkody. Rezultaty zapewniły zawodniczce tytuł Mistrzyni Polski do lat 16 w swojej kategorii, a także pierwsze miejsce pośród wszystkich startujących zawodniczek, czyli w kategorii OPEN. Zważywszy na ascetyczną stawkę startujących dziewcząt oraz na fenomenalny rezultat Karoliny Garczyńskiej, uczennica wareckiego gimnazjum wywalczyła trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej dla nota bene jednoosobowej żeńskiej ekipy wareckich juniorek.
  Warto dodać, że prócz dwóch najwyższych stopni podium na koncie Karoliny Garczyńskiej zapisany został jeszcze jeden życiowy sukces. Wyciśnięcie sztangi ważącej 63 kilogramy było ustanowieniem nowego rekordu Polski i przypieczętowaniem swojej sportowej dominacji podczas kieleckich mistrzostw.

  Po sukcesie Karoliny Garczyńskiej, który był wymarzonym otwarciem rywalizacji dla wareckiej ekipy, nadszedł czas na rywalizację chłopców. Przed Mistrzostwami Polski męska część ekipy trenera Mirosława Malca przeszła niespodziewane poszerzenie kadrowe. Do lidera drużyna Kamila Jagiełły dołączyli jego koledzy z gimnazjalnego korytarza, dla których występ na Mistrzostwach Polski był sportowym debiutem. I to od razu w tak poważnych zawodach.
  Pierwszym zawodnikiem, który podchodził do sztangi spoczywającej na macie był Sebastian Trzaska (59kg).  Wyciśnięte 60 kg spowodowały, że w rezultacie zawodnik zajął 4. miejsce w swojej kategorii wagowej. Następnym zawodnikiem stającym na arenie zmagań ciężarowców był Bartłomiej Siedlecki (66kg). Wyciśnięta sztanga ważąca 67 kilogramów wywindowała zawodnika na 7. lokatę Mistrzostw Polski.
  Kolejnym debiutantem w rywalizacji o tytuł ciężarowca nadwiślańskiego kraju był Emil Bekasiewicz. Uczeń wareckiego gimnazjum zaliczył dwa podejścia, które wynosiły odpowiednio 65 i 70 kilogramów. Wynik ten spowodował, że gimnazjalista wywalczył 4. miejsce w stawce swojej kategorii wagowej.
  Ostatni nowicjusz ekipy trenera Malca to Radosław Jarzyna. Zawodnik zaliczył dwa podejścia, w których wycisnął 85 kilogramów i 90 kg. Wyniki te okazały się wystarczające aby Radosław Jarzyna sprawił turniejową niespodziankę i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski.

  Ostatnim reprezentantem wareckich barw był doświadczony już ciężarowiec, czyli Kamil Jagiełło ( 93kg). Uczeń gimnazjum w Warce na kieleckich mistrzostwach potwierdził swoje doświadczenie i ogromny sportowy potencjał. W podręcznikowy sposób zaliczył on wszystkie trzy próby. Pierwsza wynosiła 112 kilogramów. Drugie podejście, które było atakiem na aktualny rekord Polski spowodowało, że na półmetku rywalizacji Kamil Jagiełło był już rekordzistą kraju w swojej kategorii wagowej. Trzecia próba okazała się sportowym świadectwem ogromnego potencjału tkwiącego w młodym warczaninie. Wyciśnięcie sztangi ważącej 122 kilogramy było poprawieniem własnego rekordu kraju i istnym nokautem reszty stawki. W rezultacie Kamil Jagiełło ustanawiając dwukrotnie nowy rekord Polski wywalczył tytuł Mistrza Polski do lat 16 we własnej kategorii wagowej, oraz zdobył srebrny medal spośród wszystkich chłopców startujących w Kielcach, czyli w kategorii OPEN.
  Agregacja wyników męskiej części kadry Mirosława Malca zaowocowała srebrnym medalem w klasyfikacji drużyn.

  Tytuły mistrza kraju, nowe rekordy Polski i liczne miejsca na podium kieleckich zawodów, takie osiągnięcia są wielkim faktem potęgującym radość. Ta sportowa euforia udzieliła się także Mirosławowi Malcowi, który występ na Mistrzostwach Polski komentuje następująco:

  Na samym początku muszę pogratulować wszystkim zawodnikom, którzy dali z siebie naprawdę niemalże 100% swoich możliwości. Chcę podziękować im za ciężką pracę, pasję i oczywiście konsekwencję w tym co robią. Ponadto dziękuję bardzo rodzicom zawodników, którzy służyli nam swoją pomocą nie tylko w treningach. Dziękuję także Pani Dyrektor (PG w Warce przyp. red.) za wsparcie finansowe, które umożliwiło nam pojechanie na te zawody, i oczywiście wszystkim kibicom za wsparcie i miłe słowa. Wielkie podziękowania kieruję także klubowi KRASKA Jasieniec, pod szyldem którego mogliśmy występować.

  Mistrzostwa Polski ułożyły się dla nas bardzo pomyślnie. Myślę, że tymi osiągnięciami pokazaliśmy, że nie rzucamy słów na wiatr. Rewelacyjne rezultaty napawają dumą i radością. Karolina i Kamil pokazali, że są naprawdę mocni, a grupa debiutantów mimo tremy spisała się naprawdę bardzo dobrze. Mistrzostwa były dla nas bardzo udane i dają nam porządną dawkę mobilizacji do dalszej pracy.

  Rezultaty tej grupy młodych mieszkańców gminy Warka nie tylko cieszą, ale również są pewnego rodzaju tuszem, który za pomocą regularnych sukcesów lokalnych sportowców niweluje wszelkie niesnaski związane z gminą Warka. Być może ta systematyczność sukcesów podopiecznych trenera Mirosława Malca jest początkiem wareckiej ciężaromanii, która zrodzi tą wielką sportową radość, tak wyczekiwaną przez wszystkich.

  informacja: trener Mirosław Malec

  0_1(01)j D mms_img962513165 0_1

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE