TU MOŻE BYĆ TWOJA REKLAMA

KLIKNIJ I ZAMÓW

Indianie ponownie w Warce!

Po rocznej przerwie powraca do Warki piknik historyczno-kulturalny Vivat Pułaski! Już dziś warto zarezerwować sobie niedzielę 7 lipca, gdyż to właśnie wtedy w Parku na Winiarach i Muzeum im. K. Pułaskiego odbędzie się to wspaniałe wydarzenie. Uczestników czeka wiele atrakcji przygotowanych przez organizatorów, m.in. „Parada Pułaskiego”, pokazy rekonstrukcyjne, wioska indiańska, strefa dziecięca z dmuchańcami, koncerty, stoiska promocyjne, ogródek grillowy, wystawy, koncert Blues Brothers Show i jeszcze wiele więcej…

Dla najmłodszych ciekawym miejscem w Parku na Winiarach będzie Wioska Indiańska. Będzie ona działała w godzinach od 16:00 do 20:00 podczas trwania pikniku. O bezpośrednie spotkanie z kulturą Indian Ameryki Północnej zadba zespół HUU-SKA LUTA, który działa od 1998 roku, mając tym samym spore doświadczenie w organizacji tego typu imprez, ponadto należy on do ścisłej czołówki wśród działalności tego typu w Polsce. HUU-SKA LUTA posiada stroje i wyposażenie wykonane zgodnie z kanonem sztuki indiańskiej przy wykorzystaniu naturalnych surowców. Podczas trwanie pikniku zespół będzie propagował kulturę indiańską poprzez prowadzenie konkursów, gier i zabaw oraz rozmów z zainteresowanymi uczestnikami. Zostanie również zaprezentowany taniec Pow Wow.

W Parku na Winiarach będziemy mogli poczuć się jak w prawdziwej wiosce indiańskiej,  za sprawą charakterystycznych namiotów Tipi. W namiotach będzie można obejrzeć przedmioty codziennego użytku, m.in. różnego rodzaju broń , tomahawki, pokrowce na noże, tarcze, repliki karabinów, włócznie, łuki i maczugi oraz tradycyjne stroje. Będzie można także wykonać sobie pamiątkowe zdjęcie z powyższymi przedmiotami w tle.

Wśród atrakcji będą również konkurencje strzeleckie oraz konkursy zręcznościowo-humorystyczne o tematyce indiańskiej.

Spotkajmy się w Warce 7 lipca!

Organizatorami Pikniku VIVAT PUŁASKI są: Stowarzyszenie W.A.R.K.A. i Muzeum im. K. Pułaskiego w Warce. Współorganizatorem jest Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”. Piknik odbywa się pod Honorowym Patronatem Starosty Grójeckiego Krzysztofa Ambroziaka i Burmistrza Warki Dariusza Gizki.

Organizacja pikniku dofinansowana została ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE