Więcej
  Strona głównaSportJustyna Kozdryk Mistrzynią Europy!

  Justyna Kozdryk Mistrzynią Europy!

  Justyna Kozdryk, multimedalistka sportów siłowych z powiatu grójeckiego, podczas trwających w rosyjskim Alexinie Mistrzostw Europy w Podnoszeniu Ciężarów Osób Niepełnosprawnych wywalczyła tytuł Mistrzyni Europy w kategorii do 45 kilogramów.

  Paraolimpijka z Pekinu zaliczyła dwa podejścia, w których wycisnęła sztangę ważącą odpowiednio 90 kg i 93 kilogramy. Trzecia próba z ciężarem 96 kilogramów została spalona. Na podium Mistrzostw Europy obok Justyny Kozdryk stanęły Ukrainka Rayisa Toporkova oraz Rosjanka Larisa Berieva. Na uwagę zasługuje fakt, że wywalczony dzisiaj tytuł był brakującym laurem w karierze  Justyny Kozdryk. Gdyż Polka w federacji, w której dzisiaj rywalizowała nie osiągnęła jeszcze takiego sukcesu.

  Szkoda, że Mistrzostwa Europy zbiegły się w czasie z Mistrzostwami Świata osób pełnosprawnych rozgrywanymi na Litwie. Myślę, że nieobecność na Litwie Justyna niedługo odbije sobie w nadchodzących startach. Ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Justyna dzisiaj potwierdziła swoją wielką sportową klasę oraz udowodniła, że nie rzuca słów na wiatr. Jest w naprawdę świetnej formie, która pozwala na kreślenie kolejnych celów. Dla nas to ogromny sukces, który utwierdza nas w przekonaniu, że ciężka praca nie idzie na zmarnowanie.
  Tak medalowy sukces swojej podopiecznej skomentował trener Mirosław Malec.

  Złoty medal Justyny Kozdryk jest ósmym medalem wywalczonym przez podopiecznych Mirosława Malca w tym tygodniu. Dzisiaj duma grójeckiego sportu zdobywając tytuł Mistrzyni Europy umieściła wisienkę na torcie upieczonym przez juniorów trenera Malca, którzy podczas rozegranych w miniony weekend Mistrzostw Polski wywalczyli aż siedem medali.

  informacja: trener Mirosław Malec

  Justyna

  Justyna Kozdryk

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE