Więcej
  Strona głównaSportWareccy siatakrze zagrali w prestiżowym turnieju

  Wareccy siatakrze zagrali w prestiżowym turnieju

  Podczas gdy sporty ciężarowe trwają w najlepsze, swoje kalendarzowe otwarcie w miniony weekend fetowała siatkówka plażowa. Jest to kolejna dyscyplina, w której mieszkańcy Warki mogą doszukiwać się lokalnych akcentów. Wszystko za sprawą trzech warczan Karola Malca, Bartłomieja Malca oraz Adama Sobolewskiego, którzy swoje zamiłowanie do piłki siatkowej przekładają na konkretne już rezultaty.

  Inauguracja sezonu rozgrywek siatkówki plażowej miała miejsce podczas I Turnieju Męskiego rozegranego 25.05 w centrum Let’s Go Beach na warszawskim Ursynowie.  Turniej wbrew pozorom, okazał się poważną imprezą, w której wzięli udział nader utytułowani zawodnicy. Wśród 20. par z całego kraju dostrzec można było Mistrzów Europy, Mistrzów Polski czy Mistrzów Świata Juniorów.  Na zawodach Warkę reprezentowały dwie pary – Karol Malec i Adam Sobolewski oraz Bartłomiej Malec wraz z Dominikiem Wanatem. Pierwszy duet, to mniej doświadczeni zawodnicy, którzy w zawodach poważnej rangi święcą swoje początki. Jednak mimo przecierania siatkarskich torów siatkarze spisali się bardzo dobrze. Mecze w ich wykonaniu były bardzo zaciętą i wyrównaną rywalizacją. Ostatecznie para K. Malec i A. Sobolewski w I Turnieju Męskim zajęli 13. lokatę.
  Do rozgrywek z duchem sportowej ambicji przystąpiła utytułowana już i doświadczona para, która w ubiegłym roku wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy do lat 18, czyli Bartłomiej Malec i Dominik Wanat. Złota passa wygranych zaprowadziła brązowy duet do półfinału, w którym zmierzyli się z dwójką Martin Chiniewicz/Jakub Trzciński. Zacięta gra doprowadziła do siatkarskiego tie-breaku. Ostatecznie duet Bartłomiej Malec i Dominik Wanat przegrał 2:1 (11:15,15:13,15:7)zajmując nielubiane przez sportowców 4. miejsce. Pomimo niedosytu zawodników, występ pary Malec/Wanat napawa optymizmem. Gra z niezwykle utalentowanymi i mocnymi zawodnikami była niepowtarzalnym sprawdzianem siatkarskiej dyspozycji, który to brązowi medaliści ME zdali w podręcznikowy sposób.

  Sporty ciężarowe spowodowały, że oczekiwania wareckiego kibica stały się znacznie wyższe niż niegdyś. Medale z poważnych imprez regularnie przywożone przez lokalnych ciężarowców wysoko zawiesiły poprzeczkę siatkówce plażowej. Jednak definicja, którą można sformułować na podstawie osiągnięć podopiecznych Mirosława Malca na arenie sportów ciężarowych wieszczy siatkówce plażowej krystaliczną przyszłość. A definicja ta zakłada, że jeżeli w danym sporcie jest osoba o nazwisko Malec, to dyscyplina ta jest skazana na sukces.

  informacja: trener Mirosław Malec

  1 2 Siatka Siatka2

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE