Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRDwa tygodnie AKTYWNEGO LATA za nami!

  Dwa tygodnie AKTYWNEGO LATA za nami!

  Pierwsze dwa tygodnie wakacji minęły bardzo szybko. Tegoroczne Lato w Warce dzieci spędzają bardzo aktywnie. Organizatorzy przewidzieli wiele atrakcji, które aktywizują najmłodszych do uprawiania sportu i prowadzenia zdrowego stylu życia. Kilka wakacyjnych dni już za nami, poniżej krótka relacja z tego co do tej pory działo się na zajęciach. 

  Zajęcia w Centrum Sportu i Rekreacji:

  • Wtorek, 2 lipca

  Podczas pierwszych zajęć realizowanych w ramach wakacyjnej akcji Lata w mieście bawiliśmy się w hali i patio CeSiR. Dzieci brały udział w grach i zabawach rekreacyjnych, berkach, wyścigu rzędów, grze w zbijaka itp. Te zajęcia realizowaliśmy w hali CeSiR. Zaś na patio nasi milusińscy mieli możliwość skakać na trampolinie, grać w krykieta, bule i gry planszowe. Aktywności było co niemiara, wiec nikt się nie nudził!

  • Czwartek, 4 lipca

  W małym brodziku pod okiem instruktorów CeSiR odbywały się gry i zabawy w wodzie.  Dzieci brały udział w sztafecie kubeczkowej, koszulkowej, wyścigach rydwanów, walczyły o tytuł mistrza chlapania i wielu, wielu innych zabawach. Zaś w głównym basenie specjaliści z KK Korek przybliżyli najmłodszym tajniki kajakarstwa. Uczyli jak prawidłowo założyć kapok, jak bezpiecznie korzystać z kajaków, wchodzić, wychodzić i pływać. Przedstawili także podstawy ratownictwa wodnego. Dzieci uczyły się rzucać rzutkę ratowniczą z liną, a następnie wyciągać z wody „poszkodowanych” kolegów i koleżanki.

  • Wtorek, 9 lipca

  Tego dnia instruktorzy CeSiR, wspólnie z trenerami WTS Warka zapoznawali dzieci z siatkówką! Zainteresowanych zabawą podzielono na 4 grupy. Na każdym sektorze hali i w świetlicy internetowej odbywały się inne zajęcia. Pierwszą aktywnością był Turniej Rzucanki Siatkarskiej. W parach, na obniżonej siatce dzieci toczyły zaciekłe pojedynki o mistrzostwo danej grupy wiekowej. Każdy zawodnik został nagrodzony dyplomem, słodkościami, a najlepsi nagrodami.

  W tym samym czasie na drugim sektorze odbywał się trening siatkówki. Dzieci pod okiem trenera uczyły się łapać piłkę, rzucać i wykonywać odbicie sposobem górnym. Było to nie lada wyzwanie zwłaszcza dla najmłodszych zawodników. Na kolejny sektorze na dzieci czekał dmuchaniec, gry planszowe, balony i kolorowanki. Ostatnia grupa realizowała zajęcia w świetlicy internetowej.

  • Czwartek, 11 lipca

  Ten sportowy dzień dzieci spędziły grając i bawiąc w tenisa stołowego, ziemnego i badmintona.

  Pierwsza grupa bawiła się na dmuchańcach i grała w badmintona. Druga szkoliła się przy stołach tenisowych, trzecia szlifowała formę na mini korcie tenisowym, czwarta spędzała czas w świetlicy informatycznej. Po godzinie następowała zmiana miejsc, tak aby każde dziecko wzięło udział we wszystkich zajęciach i mogło poznać nowe dyscypliny sportowe.

  Zajęcia w Dworku na Długiej: 

  • Środa, 3 lipca

  Tego dnia zajęcia odbywały się pod hasłem zdrowej Pizzy. Uczestnicy zajęć wzięli udział w warsztatach tworzenia zdrowiej pizzy, którą później mogli sami zjeść. Większość przekonała się, że to danie w zdrowej wersji może być również pyszne. Drugą część zajęć dzieci spędziły w pracowni plastycznej, gdzie mogły rozwijać swoje zdolności manualne. W trakcie wykonywania prac została przeprowadzona rozmowa o tym jak żywność wpływa na nasze zdrowie oraz czym można zastąpić niezdrowe przysmaki. Na koniec zostało wykonane grupowe zdjęcie, na którym uczestnicy mogli pochwalić się swoimi pracami.

  • Piątek, 5 lipca

  Mimo pochmurnej pogody wakacyjny dzień dla dzieci biorących udział w zajęciach w ramach Lata w Warce był bardzo udany. Tego dnia obyła się piesza wycieczka na Przystań na Winiarach. Pierwszą cześć zajęć poprowadził Pan Mariusz Leszko, który opowiedział dzieciom kilka ciekawostek o rzece Pilicy. Dzieci słuchały uważnie- dowodem na to jest to, że po każdej części następowało pytanie, na które potrafiły bezproblemowo odpowiedzieć. Potem obyły się konkursy na torach przeszkód. Każdy z uczestników świetnie radził sobie z przygotowanymi zadaniami. Na koniec dzieci mogły skorzystać z placu zabaw oraz trampoliny dostępnej na podwórku Przystani.

  • Środa, 10 lipca

  W środę odbyły się warsztaty edukacyjne dotyczące piramidy zdrowego żywienia, najpierw dzieci zapoznały się z piramidą od strony teoretycznej, a następnie wspólnie wykonały dużą makietę umieszczając na niej produkty w odpowiednich miejscach. Drugą część warsztatów poprowadziło Stowarzyszenie Made In Bończa podczas zajęć dzieci stworzyły zielnik zawierający dziko rosnące rośliny, które możemy spotkać na każdym kroku i z których możemy wykonać coś zdrowego. Dzieci zostały zapoznane ze skarbami z ogródka oraz zasadami o których należy pamiętać zbierając je. Później była degustacja produktów wykonanych ze zdrowych składników np. pierogów z pokrzywy, syropu z czarnego bzu lub lemoniady. Dla równowagi na zakończenie dla wszystkich dzieci była WATA CUKROWA. Przecież w życiu nie chodzi o to aby wszystkiego sobie odmawiać.

  • Piątek, 12 lipca

  Tego dnia odbyła się pierwsza wycieczka w ramach Aktywnego Lata w Warce do Kina w Grójeckim Ośrodku Kultury. Na dużym ekranie został wyświetlony film animowany pod tytułem „Detektyw Pikachu”. Podczas seansu wszyscy świetnie się bawili, były chwile grozy, a akcja trzymała w napięciu do samego końca. Pogoda dopisywała od samego rana, dlatego przed samym seansem wybraliśmy się na rynek w Grójcu gdzie 12 lipca miały miejsce obchody Święta Policji, w ramach którego mogliśmy zobaczyć policyjne radiowozy, motocykle a nawet broń. Atrakcji nie brakowało..

  To były AKTYWNE dwa tygodnie. Tymczasem zapraszamy już na następne zajęcia, harmonogram dostępny na stronie www.warka.pl/wakacje

  Do zobaczenia !!!
  Galerię zdjęć ZOBACZ TU.

  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE