Mistrz kierownicy

Blogi, Sport, Wiadomości 19 lipca 2019
Mistrz kierownicy

W niedzielę 22 czerwca, na Torze Wyścigowym Autodrom Słomczyn rozegrana została 3 seria kartingowych zawodów z cyklu Rotax Max Challenge Poland. Reprezentujący zespół KRK Racing Patryk Donica zajął w nich pierwsze miejsce w kategorii 125 Junior Max.

W tym roku sezon kartingowy rozpoczął się w marcu od zawodów Bonus Cup we włoskim Jesolo gdzie na 34 uczestników Patryk zajął 5 miejsce. W tym sezonie zawodnik KRK Racing startuje w trzech seriach wyścigowych; Pucharze Rotax Max Challenge Poland, Kartingowych Mistrzostwach Polski oraz Rotax CEE czyli mistrzostwach serii Rotax Europy Centralnej i Wschodniej. W klasyfikacji generalnej Kartingowych Mistrzostw Polski po pierwszej rundzie zajmuje 2 pozycję, a w pucharze Rotax Max Challenge Poland po trzech rundach  plasuje się na 3 miejscu.

Rywalizacja jest niezwykle wymagająca, ale nagrodą za zwycięstwo w tej serii jest tzw. bilet czyli możliwość startu w Mistrzostwach Świata serii Rotax nazywanych Grand Final, w których ścigają się mistrzostwie swoich krajów oraz zwycięzcy serii międzynarodowych.

Na torach wyścigowych Patryk konkuruje między innymi z synami byłych kierowców Formuły 1, którzy jeżdżą w najlepszych europejskich zespołach. W tym sezonie otrzymał również nominację do Akademii Orlen Team oraz powołanie do kadry narodowej.

Sezon potrwa do końca września a młody kierowca ciężko pracuje by zakończyć go z wymarzonym biletem na Grand Final. Życzymy powodzenia w dalszych startach.

Redakcja Kuriera Wareckiego

Udostępnij:
← Koncert Moniuszkowski przeniesiony SpłyWarka odpłynie z "Grupą na Swoim" →

Dodaj komentarz