Aktywne lato w Warce trwa!

Aktywne lato w Warce trwa!

Jak co roku podczas wakacji w wareckich instytucjach organizowane są zajęcia i wycieczki dla najmłodszych mieszkańców i osób odwiedzających gminę Warka. Zajęcia odbywają się w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej.

W tym roku tematem wszystkich wakacyjnych spotkań jest szeroko rozumiana aktywność. Zajęcia są też doskonałą okazją do zaznajomienia dzieci z zasadami zdrowego żywienia oraz zachętą do czynnego uprawiania sport. Do tej pory w zajęciach wzięło udział już ponad 150 dzieci (liczonych indywidualnie), średnio dziennie w przygotowanych atrakcjach uczestniczą aż 42 osoby!

AKTYWNIE KULTURALNIE

Dworek na Długiej, dzięki współpracy z licznymi Partnerami, zorganizował kilka zajęć zewnętrznych. Dzieci uczyły się jak przygotować zdrową, warzywną pizzę w pizzerii „Biesiadowo” i rozwijały swoje zdolności manualne w pracowni plastycznej przy wykonywaniu pizzy 3D. Na Przystani na Winiarach uczestnicy zajęć zapoznali się z nadrzeczną florą i fauną. Po ciekawych warsztatach przyszła kolej na zabawy ruchowe na specjalnie przygotowanym torze przeszkód. W ramach Aktywnego Lata przeprowadzone zostały również zajęcia zaznajamiające dzieci z piramidą zdrowego żywienia oraz przygotowywania smacznych dań z roślin dzikiego pochodzenia, które przeprowadziło Stowarzyszenie Made in Bończa. Przy współpracy z Klubem Fitness Forma uczestnicy Lata w Warce spędzili aktywne przedpołudnie pod czujnym okiem trenerki Magdy Paprockiej. Gry i zabawy na Kempingu nad Pilicą zachwyciły każdego uczestnika zajęć. Dzieci brały udział w zabawach ruchowych, manualnych , ale również logistycznych. Podczas wakacji nie może zabraknąć wycieczek, dlatego 12 lipca zorganizowany został wyjazd do kina w Grójcu, gdzie dodatkową atrakcją było zwiedzanie stoisk przygotowanych specjalnie z okazji Święta Policji. Pod koniec każdego dnia na dziecięcych twarzach widać było radość, ale również zmęczenie po tych, jakże aktywnych, zajęciach.

AKTYWNIE SPORTOWO

Wakacyjne zajęcia w Centrum Sportu i Rekreacji rozpoczął dzień z grami podwórkowymi na patio. Kolejne zajęcia odbyły się na basenie, gdzie przeprowadzone zostały aktywne warsztaty kajakowe z Klubem Kajakowym Korek. Instruktorzy podczas zajęć pokazali uczestnikom również podstawy ratownictwa wodnego. W ramach Lata w Warce przeprowadzone zostały zajęcia siatkarskie z WTS Warka oraz koszykarskie KS Pułaski Warka. Nie zabrakło również zajęć nauki gry w tenisa, piłkę nożną oraz gier zespołowych. Każdego dnia podczas zajęć w hali sportowej na wszystkich uczestników czeka dmuchaniec, z którego dzieci korzystają niezwykle chętnie.

To był aktywny miesiąc. Tymczasem zapraszamy już na następne zajęcia, które potrwają aż do 14 sierpnia. Harmonogram dostępny na stronie www.warka.pl/wakacje.

Dworek na Długiej

Udostępnij:
← Dziecięca Sobota i Niedziela z ABC DZIECKA na wareckim rynku „SpłyWarka” jakiej jeszcze nie było →

Dodaj komentarz