Więcej
  Strona głównaSportCiężarowcy wracają na start!

  Ciężarowcy wracają na start!

  Po wywalczeniu przez juniorów trenera Mirosława Malca tytułów Mistrzów Polski do lat 16 i złocie Justyny Kozdryk na Mistrzostwach Europy ciężarowcy znowu wracają na sportową arenę. Tym razem wystartują oni w zawodach rozgrywanych w ramach Pucharu Polski w wyciskaniu sztangi leżąc. Turniej odbędzie się 8.06 w Tarnobrzegu.

  Jako że Puchar Polski jest imprezą zrzeszającą najlepszych nadwiślańskich ciężarowców, to drużyna trenera Malca pojedzie na zawody te w wyselekcjonowanym pod kątem krajowej czołówki składzie. W tarnobrzeskich zawodach weźmie udział triumfatorka tegorocznych Mistrzostw Europy, czyli Justyna Kozdryk oraz dwoje uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce. Ci juniorzy to utytułowana dwójka mająca już na swoim koncie złote medale Mistrzostw Polski oraz rekordy kraju. Są nimi oczywiście Karolina Garczyńska i Kamil Jagiełło.
  Cała trójka, która już tę sobotę powalczy o podium Pucharu Polski jest po ciężkim treningu ułożonym specjalnie pod kątem najważniejszych imprez sezonu,  na których to lokalni ciężarowcy spisali się dosłownie na medal. O szansach swoich podopiecznych podczas Pucharu Polski z dozą optymizmu wypowiada się trener Mirosław Malec:

  Puchar Polski jest naszym kolejnym celem. Po cichu liczę, że w Tarnobrzegu padnie jakiś życiowy rekord. Na zawody jedziemy skromną drużyną, ale za to najmocniejszą. Jestem przekonany, że zawodnicy będą walczyli o jak najlepsze miejsca. Liczę na jak najlepszy start i przede wszystkim na dobre rezultaty.

  Puchar Polski w wyciskaniu sztangi leżąc będzie ostatnim przystankiem na sportowej drodze ciężarowców w sezonie letnim. Po tarnobrzeskich zawodach zawodników czeka odpoczynek od turniejowej sztangi i oczywiście przygotowania do ciężarowej jesieni. Znając ogromny potencjał i wolę walki lokalnych medalistów, możemy spodziewać się chęci zakończenia letniego sezonu z akcentem godnym mistrzów.

  informacja: trener Mirosław Malec

  Justyna

  Sztanga Tarnobrzeg

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE