Więcej

  Sukces orkiestry Moderato

  W dniach 1-2 czerwca Miejska Orkiestra MODERATO działająca przy Gminnej Jednostce Kultury „Dworek na Długiej” w Warce wzięła udział w X Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych Złota Trąbka 2013 w Kozach k/Bielska Białej. Dużym wyróżnieniem dla wareckiej orkiestry było już samo zakwalifikowanie się do konkursu głównego i nikt nie spodziewał się, że Moderato występując w gronie innych orkiestr zarówno z Polski jak i zagranicy osiągnie kolejny sukces. Jury oceniło tegoroczny poziom festiwalu jako „bardzo wysoki i wyrównany” . Młodzież z Warki dała niesamowity popis, nie tylko kunsztu muzycznego ale także, m.in. umiejętności integracyjnych, zapraszając podczas finału do wspólnego tańca konkurujące zespoły. Warecki zespół zdobył na Festiwalu trzecie miejsce – Brązowy Dyplom oraz co chyba najbardziej cieszy – Nagrodę Publiczności.

  W najbliższym czasie Moderato będzie można usłyszeć m.in. 8 czerwca ok. godz. 11:30 na początku PIKNIKU PIŁKARSKIEGO na Sielance oraz ok. godz. 14:00 podczas FRUIT AKADEMIA SHOW na Stadionie Miejskim w Warce.

  30 czerwca do Warki zjadą się orkiestry dęte z całego powiatu grójeckiego aby wziąć udział w XIV Powiatowym Przeglądzie Orkiestr Dętych na który już dziś wszystkich serdecznie zapraszamy.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE