Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRAktywny piknik zakończył wakacje

  Aktywny piknik zakończył wakacje

  W niedzielę 25 sierpnia na wareckim rynku odbył się piknik kończący „Aktywne Lato w Warce”. Skoro wakacyjne działania związane były z aktywnością, ruchem, sportem to naturalną rzeczą było połączenie pikniku ze świętem kolarstwa czyli wyścigiem ŻTC BIKE RACE oraz III Mistrzostwami Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym.

  Podczas podsumowania letniej aktywności, Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio wraz z dyrektorami Instytucji Samorządowych – Andrzejem Zarębą z „Dworku na Długiej” oraz Marianem Górskim z Centrum Sportu i Rekreacji podziękowali wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania wakacyjnych zajęć dla dzieci. Podziękowania zostały skierowane także do uczestników tych zajęć.

  Tegoroczne „Aktywne Lato w Warce” to 26 dni, 104 godziny zajęć i w sumie aż 200 liczonych pojedynczo uczestników! Średnio dziennie w zajęciach uczestniczyło 40 dzieci. Podczas pikniku 25 osób, które najczęściej brały udział w zajęciach zostały nagrodzone upominkami. Wyróżnieni zostali także wolontariusze, którzy dzielnie pomagali przy organizacji zajęć: Weronika Gos, Szymon Kałkowski, Marianna Regulska, Maja Strachota, Wojciech Wroniewicz oraz Magdalena Szewczak, która za swoje zaangażowanie zdobyła tytuł „Wolontariusza Aktywnego Lata w Warce”.

  W niedzielne popołudnie w Warce wakacyjne szaleństwo miało swoje ostatnie „5 minut”. Dzieci bawiły się na trzech darmowych „dmuchańcach”, korzystały z przygotowanych animacji wśród których były tańce, malowanie twarzy, wykonywanie figurek z baloników, robienie dużych baniek mydlanych i wiele innych. Piknik odwiedził misiek – maskotka Legii Warszawa gdyż od września klub ten we współpracy z KS Warka i Samorządem Warki chce uruchomić „Legia Soccer Schools” czyli przedszkole piłkarskie dla dzieci w wieku 3-7 lat. Z okazji Mistrzostw Polski Służb Mundurowych oraz 100-lecia Policji Państwowej na pikniku obecne były również stoiska policyjne, w tym: Komendy Głównej Policji oraz cztery z Komendy Wojewódzkiej Policji z siedzibą w Radomiu – Kontrterrorystów, Laboratorium Kryminalistyki, Wydziału Prewencji oraz Wydziału Ruchu Drogowego. Każde z nich oferowało różne atrakcje zarówno dla najmłodszych jak i starszych uczestników. Sporą atrakcją były również występy Orkiestry z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

  Organizatorami „Aktywnego Lata w Warce” byli: Samorząd Miasta i Gminy Warka, Centrum Sportu i Rekreacji, Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego.

  Serdeczne podziękowania kierujemy do Partnerów, którzy włączyli się we współorganizację zajęć:

  • Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
  • Klub Fitness Forma
  • Klub Kajakowy Korek Warka
  • WTS Warka
  • KS Pułaski Warka
  • UKS Olimpic Warka
  • ABC Dziecka
  • Komisariat Policji w Warce
  • Stowarzyszenie Made In Bończa
  • Przystań na Winiarach
  • Pizzeria Biesiadowo
  • Kemping nad Pilicą
  • Hotel Sielanka nad Pilicą.

  W Urzędzie Miejskim do końca września można obejrzeć wystawę zdjęć z „Aktywnego Lata w Warce”. Wystawa dostępna jest dla zwiedzających od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu. (pon. 8:30-16:30, wt.-pt. 7:30-15:30).

  Poniżej galeria zdjęć z pikniku autorstwa Rafała Donicy. Zdjęcia oraz informacje z wyścigów kolarskich dostępne są tutaj.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE