Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRKolejne udane spotkanie integracyjne w Michalczewie

  Kolejne udane spotkanie integracyjne w Michalczewie

  W sobotę 7 września w Michalczewie odbył się już po raz 6 łączący pokolenia piknik rodzinności. To poszanowanie godności człowieka bez względu  na jego rasę, religię czy pochodzenie społeczne.

  Wspólne świętowanie rozpoczęło nabożeństwo w kościele pw. Świętej Rodziny, którą odprawił proboszcz ks. Krzysztof Gonet. Następnie uczestnicy udali się przed remizę OSP gdzie do późnych godzin nocnych wszyscy bawili się w rodzinnej i przyjaznej atmosferze w rytmach znanych utworów, które prezentowali Bracia Szymańscy.

  Na początku licznie zebranych gości powitała Sołtys Michalczewa Barbara Cieślińska. Byli wśród nich m.in. Poseł na Sejm RP Mirosław Maliszewski, Radny Sejmiku Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Starosta Grójecki Krzysztof Ambroziak, Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Wiceburmistrz Teresa Knyzio, Wójt Chynowa Tadeusz Zakrzewski, Członek Zarządu Powiatu i jednocześnie dyrektor „Dworku na Długiej” Andrzej Zaręba, radni powiatowi – Jan Madej i Cezary Kołodziejski, radny Rady Miejskiej w Warce Jacek Gawroński, ksiądz Krzysztof Gonet, dyrektor CeSiR w Warce Marian Górski, inspektor PPOŻ Urzędu Miejskiego w Warce Wojciech Kanarek. Goście gratulowali społeczności Michalczewa wspaniałej inicjatywy oraz niezwykłej aktywności i współpracy pomiędzy seniorami, strażakami i wszystkimi mieszkańcami.

  Przy okazji uroczystości specjalnie przygotowaną piosenkę zaśpiewali członkowie Klubu Seniora „Młodzi Duchem” a ksiądz Krzysztof Gonet z okazji jubileuszu 10-lecia posługi w parafii w Michalczewie otrzymał prezent i piękny bukiet kwiatów. Nie zabrakło atrakcji dla najmłodszych mieszkańców. Był bezpłatny dmuchaniec, zabawy i animacje dla dzieci oraz upominki, które ufundował Poseł Mirosław Maliszewski. Uczestnicy mieli okazję degustować przygotowane specjalnie na piknik pierogi i domowe ciasta oraz korzystać z nowego gazowego grilla.

  Redakcja

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE