Więcej
  Strona głównaSportCiężarowcy na podium Pucharu Polski!

  Ciężarowcy na podium Pucharu Polski!

  Lokalni ciężarowcy mają za sobą ostatni przystanek na swojej sportowej drodze w letnim sezonie wyciskania sztangi leżąc. Podopieczni trenera Mirosława Malca zwieńczyli swoje starty w tej części roku podczas zawodów rozgrywanych z cyklu Pucharu Polski, które odbyły się 8.06 w Tarnobrzegu.
  Miejscowe barwy na tarnobrzeskiej arenie sportów siłowych reprezentowali aktualna Mistrzyni Europy, czyli Justyna Kozdryk oraz dwoje utytułowanych uczniów Publicznego Gimnazjum w Warce, którzy mają już na swoim koncie złote medale Mistrzostw Polski, czyli Karolina Garczyńska oraz Kamil Jagiełło.

  Tradycyjnie już pierwszym startującym zawodnikiem z drużyny trenera Malca była Justyna Kozdryk. Paraolimpijka z Pekinu i Londynu startowała w kategorii do 47 kilogramów. Pierwszym ciężarem wyciśniętym przez Justynę Kozdry była sztanga ważąca 110 kilogramów. Próba została zaliczona bez najmniejszych problemów. W drugim podejściu ciężar został zwiększony o 5 kilogramów. Ta sztanga także nie stanowiła dla aktualnej Mistrzyni Europy żadnego problemu. Ostatnie podejście, które również zostało zaliczone w sposób godny mistrzyni wynosiło 117 kilogramów. Rezultaty te pozwoliły wywalczyć Justynie Kozdryk 1. miejsce w swojej kategorii, a także triumf w rywalizacji OPEN, czyli wśród wszystkich startujących zawodniczek.

  Po starcie Justyny Kozdryk nadszedł czas na pojedynki lokalnych juniorów, którzy rywalizowali z zawodnikami nieprzekraczającymi 20. roku życia. Karolina Garczyńska podczas tarnobrzeskiego Pucharu Polski zaliczyła dwa podejścia. W pierwszej swojej próbie wycisnęła sztangę ważącą 70 kilogramów, w drugiej zaś 75 kilogramów. Niestety trzecie podejście, w którym na młodą warczankę czekał ciężar 80 kilogramów nie zostało zaliczone. Wyciśnięte ciężary pozwoliły stanąć Karolinie Garczyńskiej na drugim stopniu podium. Rezultat ten uczennica PG w Warce powtórzyła także w kategorii OPEN.
  Rewelacyjny występ żeńskiej części drużyny trenera Mirosława Malca spowodowała, że Justyna Kozdryk i Karolina Garczyńska wywalczyły 2. miejsce w rywalizacji drużyn.

  Rezultatów swoich koleżanek nie udało się powtórzyć Kamilowi Jegielle. Rekordzista Polski, po perturbacjach związanych ze zmienioną godziną startu, zaliczył jedno podejście, w którym wycisnął sztangę ważącą 140 kilogramów. Zaliczając tę próbę Kamil Jagiełło ustanowił swój nowy oficjalny rekord życiowy. Stary najlepszy rezultat wynosił 132 kilogramy i przeszedł już do historii. Pozostały dwie próby 145 kg i 147 kg zostały niezaliczone. Ostatecznie Kamil Jagiełło w niezwykle mocnej stawce zawodników zajął 6. lokatę. Jednak podopieczny trenera Malca nie wraca z Tarnobrzega z pustymi rękami. Zawodnik otrzymał nagrodę Men of the Day, która nagradzała wybranego przez organizatorów zawodnika za szczególne zasługi. W przypadku Kamila doceniona została rzadko spotykana waleczność i fakt, iż był on najmłodszym zawodnikiem Pucharu Polski. Ma on zaledwie 14 lat, a rywalizował z zawodnikami starszymi od siebie o nawet 6 wiosen.
  Prócz wyrównanej rywalizacji Puchar Polski z pewnością oczarował zarówno zawodników jak i kibiców niezwykle atrakcyjną oprawą imprezy. Obok tradycyjnych  elementów zawodów, organizatorzy zapewnili także nowatorskie techniki dekoracji zwycięzców. W Tarnobrzegu sportowcy na pucharowe podium wjeżdżali na harleyach. Także dzięki rywalizacji w Tarnobrzegu możemy poznać kolejne wcielenie Justyny Kozdryk. Nasza mistrzyni znana jest doskonale z rywalizacji w hali sportowej, ostatnio widzieliśmy ją w loży sędziego zawodów a teraz Justyna Kozdryk wcieliła się w rolę chorążego.

  Po zawodach bogatych w miejsca na podium, radości z występu swoich podopiecznych nie krył Mirosław Malec. Trener drużyny tak oto skomentował te zawody:

  Sezon letni dobiegł końca. Był to okres wytężonej pracy, wielu sukcesów i radosnych zakończeń. Bardzo cieszy mnie rozwój sportów ciężarowych. Mamy Justynę, która prezentuje światowy poziom i obiecujących juniorów. Mam nadzieję, że następne sezony pokażą, że już nie tylko Justyna Kozdryk jest tą światową klasą, ale że dołączą do niej ci młodzi zawodnicy.
  Puchar w Tarnobrzegu był postawieniem przez nas kropki nad „i” w naszych letnich startach. Jestem bardzo zadowolony, usatysfakcjonowany i z niecierpliwością czekam już na jesień.

  Letnia przygoda z ciężarowcami dobiegła końca. To był z pewnością okres regularnego aplikowania wareckim kibicom dawki radości i dumy przez tych młodych adeptów sztangi.  W tym czasie nastąpiło nie tylko zintensyfikowanie zainteresowania wyciskaniem ciężarów, ale również rozwój lokalnej drużyny. Ci młodzi zawodnicy byli w stanie swoimi osiągnięciami skutecznie zatuszować wszelkie troski związane z Warką. A taka postawa sprawia, że skórka ta jest zdecydowanie warta obróbki.
  informacja: trener Mirosław Malec

  P1  P3

  P5

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE