Więcej
  Strona głównaSportKolejny warczanin powalczy o tytuł Mistrza Polski w siatkówce plażowej!

  Kolejny warczanin powalczy o tytuł Mistrza Polski w siatkówce plażowej!

  Do Bartłomieja Malca, który wywalczył prawo gry w półfinale Mistrzostw Polski zdobywając tytuł mistrza województwa łódzkiego w plażowej piłce siatkowej, dołączył kolejny reprezentant barw Warki. Maciej Kaszewiak, gdyż to o nim mowa, pochodzi z pobliskich Lasek, a na co dzień uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego we Wrocławiu. Teraz zagra w półfinale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

  Mieszkaniec gminy Warka wraz ze swoim sportowym partnerem Tomaszem Gałuszką 12 czerwca zagrał w mistrzostwach województwa dolnośląskiego w plażowej piłce siatkowej. Stawką turnieju był awans do gry w ½ finału Mistrzostw Polski, który to wywalczyły cztery najlepsze drużyny z danego województwa.  Duetowi Kaszewiak – Gałuszka od początku szczęście nie było przychylne. Najpierw losowanie grup przyniosło nader trudne rozstawienie turniejowe dla warczanina i jego towarzysza, później nadeszły niezwykle zacięte i wyrównane mecze. Ostatecznie siatkarska para Maciej Kaszewiak i Tomasz Gałuszka zajęła 5. miejsce wśród drużyn z województwa dolnośląskiego, które nie dawało awansu do półfinału mistrzostw kraju. Jednak nieoczekiwany zwrot akcji przywrócił siatkarzom radość. Wycofanie się z turnieju drugiej pary zawodów, która zrezygnowała z walki o tytuł mistrza kraju spowodowała, że duet Maciej Kaszewiak i Tomasz Gałuszka awansował na 4. lokatę dającą przepustkę do gry w następnym etapie. Oznacza to, że w półfinałach zagra dwóch juniorów z gminy Warka – Bartłomiej Malec i Maciej Kaszewiak. Zawodnicy swoją siatkarską przeprawę rozpoczną 19 czerwca.

  W ślady starszych i bardziej utytułowanych kolegów zamierzają pójść adepci siatkówki plażowej z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce, którzy także zawalczą o prawo gry w ½ finału Mistrzostw Polski. Gimnazjaliści pod wodzą swojego trenera Mirosława Malca – który po zakończeniu sezonu ciężarowego przeniósł się na boiska siatkówki plażowej-  23 czerwca powalczą w Mistrzostwach Mazowsza, które odbędą się na warszawskim Ursynowie.  Zatem gminę Warka na siatkarskich zawodach będą reprezentowały następujące siatkarskie duety, Szymon Kaszewiak wraz z Damianem Strzałkowskim oraz Radosław Gawroński i Michał Michałowski. Uczniowie są zapalonymi miłośnikami siatkówki, której poświęcają każda wolną chwilę. W sezonie letnim grają na boiskach plażowych, w pozostałej części sezonu zaś są podopiecznymi Klaudiusza Luśniewskiego i trenują siatkówkę w hali.
  Szanse swoich podopiecznych na zawodach ocenia trener Mirosław Malec:
  Jest to uzdolniona, fajna młodzież, która nie pierwszy raz zagra w poważnych zawodach. W ubiegłym roku wywalczyliśmy 5. miejsce na zawodach tej rangi. Ich przygoda z siatkówką trwa od dłuższego czasu. Przez ten okres dużo trenowali, poczynili duże potopu i na pewno są w dobrej formie. Teraz trzeba tylko trzymać kciuki, liczyć na sprzyjające szczęście i czekać na dobre rozwiązanie.

  informacja: trener Mirosław Malec


  0_1

  (od lewej: Radosław Gawroński, Szymon Kaszewiak, Michał Michałowski, Damian Strzałkowski)

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE