Więcej
  Strona głównaInstytucjeRuszył kolejny projekt Działaj Lokalnie – wciąż możesz dołączyć!

  Ruszył kolejny projekt Działaj Lokalnie – wciąż możesz dołączyć!

  Projekt „Wyraź się flagą!” powstał w wyniku inicjatywy Działaj Lokalnie i realizowany jest przez grupę „Z miłości do młodości – TAU Warka”.  Nazwa grupy bardzo dobrze wskazuje kierunek działań, które podejmują, jednocześnie nie określając ich charakteru. Dlaczego? Bo z miłości do młodości można zrobić wiele dobrego, jednym ograniczeniem w działaniu z młodzieżą jest wyobraźnia!

  Wyraź się flagą to przestrzeń do której zapraszamy wszystkich młodych ludzi z naszego miasta i gminy, którzy chcieliby wspólnie z nami uczyć się alternatywnych sposobów zwracania na siebie uwagi, a także tych, którzy chcieliby pokazać społeczności lokalnej, że nie tylko istnieją, ale kierują się w życiu konkretnymi wartościami.

  Flaga jest symbolem owych wartości, tych które wydają się oczywiste, ale niestety coraz rzadziej spotykane są w codzienności. Może ona dla każdego wyrażać coś innego, coś osobistego, jednak każdy biorąc ją do ręki staje pod sztandarem wartości, którymi żyje.

  Warsztaty do których zapraszamy uczą nieoczywistego poruszania się z owym sztandarem. Tu „manifestacja” wartości odbywa się bowiem za pomocą tańca. Zajęcia prowadzone są przez specjalistów w tej dziedzinie, którzy przyjeżdżają do nas z Łodzi. Grupy „Młodość Lubię to!” i „Mocni w Duchu”, bo o nich mowa, to ludzie, którzy flagowaniem zajmują się od dawna i zdecydowanie są już specjalistami w tym fachu.  Prowadzone przez nich zajęcia pozwolą nam podejmować kolejne działania na rzecz naszego miasta, ale przede wszystkim tworzą one przestrzeń, w której każdy uczestnik może rozwijać swoje talenty, poznawać siebie i rzeczy, które dla niego są istotne, to także zajęcia, które rozwijają nas duchowo!

  Czy ten opis sam w sobie nie powoduje, że chciałbyś tam być? Pomyśl co może się stać, kiedy przestajesz czytać i myśleć, a zaczynasz działać!

  Jeśli masz odwagę zmierzyć się z tym co jest dla Ciebie ważne, wciąż możesz do nas dołączyć! Widzimy się już w najbliższą sobotę 26.10.2019r. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 o godzinie 10:00. Zarezerwuj sobie czas do godziny 18:00.

  Jeśli potrzebujesz więcej informacji pisz do nas pod adres  tauwarka@gmail.com lub na fb: Parafia św. Mikołaja w Warce!

  Chciej więcej i dołącz do nas!

   

  Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Ośrodek Działaj Lokalnie Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Poniżej krótka fotorelacja z pierwszych warsztatów:

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE