Więcej
  Strona głównaSportMistrzowska opowieść Justyny Kozdryk

  Mistrzowska opowieść Justyny Kozdryk

  18 czerwca gościem wareckiego klubu fitness była Justyna Kozdryk. Obecność srebrnej medalistki Igrzysk Paraolimpiskich Pekin 2008 była inauguracją serii spotkań, które będą cykliczne organizowane przez Fitness Dance Cafe & warka24.pl. Celem spotkania ze sportową dumą powiatu grójeckiego była promocja lokalnego sportu oraz dynamizacja wzrostu popularności sportów ciężarowych w regionie.
  Prócz Justyny Kozdryk gośćmi spotkania byli trener Mirosław Malec oraz adepci wyciskania ciężarów z gminy Warka, czyli uczniowie lokalnego gimnazjum.  Niespełna godzinna rozmowa z Justyną Kozdryk przybliżyła uczestnikom spotkania nie tylko zarys uprawianej przez nią dyscypliny, lecz także uwypukliła uroki życia codziennego aktualnej mistrzyni Europy, które to zdominowane jest przez ciągłe treningi. Niezwykle barwne opowieści Justyny Kozdryk z pewnością rozwiały mit sportowej nudy. Mistrzyni wyznała, że jej idolem jest prezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów – Szymon Kołecki, oraz że jej największym marzeniem jest zdobycie olimpijskiego złota. Justyna Kozdryk zdradziła także dlaczego w 2004 roku została zatrzymana na lotnisku w USA, a także wspominała swoje pierwsze dni na siłowni. Ponadto paraolimpijka z Pekinu i Londynu zdradziła, co zamierza robić, gdy postanowi odstawić sztangę w kąt. Prócz informacji dotyczących życia sportowego, Justyna Kozdryk uchyliła rąbka tajemnicy na temat swojego sposobu na relaks oraz zdradziła, co jest źródłem jej sportowej motywacji.
  Specjalnie  dla tych z Państwa, którzy nie zdołali przybyć na spotkanie z Justyną Kozdryk a chcieliby poznać kulisy sportowego życia zawodniczki  już wkrótce opublikujemy materiał wideo ze spotkania.

  Spotkanie z Justyną Kozdryk udowodniło, że stałe miejsce na Panteonie sław sportu, medale, liczne rekordy wcale nie muszą uformować zawodnika wywyższającego się oraz emanującego swoim mistrzostwem. Justyna Kozdryk swoją postawą pokazuje, że pomimo wielkości, którą osiągnęła w świecie ciężarów pozostała niezwykle sympatycznym i otwartym człowiekiem. A taki ludzki kształt w połączeniu z obfitymi tytułami pokazuje czym tak naprawdę jest sedno sportu.

  Dziękujemy Justynie Kozdryk za wzięcie udziału w spotkaniu, trenerowi Mirosławowi Malcowi za wsparcie organizacyjne, kierownictwu Fitness Dance Cafe za współorganizację a nade wszystko Państwu, którzy zachcieli przyjść i posłuchać mistrzowskiej opowieści.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE