Więcej
  Strona głównaOrganizacjeVI sezon morsowania w Warce rozpoczęty!

  VI sezon morsowania w Warce rozpoczęty!

  27 października rozpoczęliśmy, przy okazji Biegu Morsa, kolejny rok zimnych kąpieli w nurtach Pilicy. Popularność morsowania wzrasta lawinowo w całym kraju. Niemalże każda większa miejscowość z dostępem do wody zakłada klub lub koleżeńską grupę pod „patronatem” Morsa. Jedni początkują, inni kontynuują tradycje i powiększają swoje szeregi. Tak też dzieje się w naszym mieście – magia chłodnych kąpieli niczym epidemia zaraża kolejnych szukających sposobu na zdrowy styl życia, jakim niewątpliwie jest morsowanie.

  Naszym morsom radości dodają cotygodniowe, niedzielne spotkania, których już mamy cztery za sobą – i jak na razie jest rewelacyjnie! Subtelna, słoneczna pogoda zachęca kolejne nowe osoby do zmierzenia się z barierą niepewności czy nawet strachu. W każdą niedzielę pod most drogowy na Pilicy przybywa średnio 70 morsów. Rozgrzewka indywidualna, rozgrzewka grupowa i zbiorowa fotka przed wejściem to już rytuał, a na każdym następnym spotkaniu planowane są coraz to wymyślniejsze sposoby na zachęcenie grupy to aktywności sportowej. Poza rozgrzewkami, organizowany będzie raz w miesiącu bieg w gaciach i spływ wpław dla odważnych, a po kąpieli można dołączyć do grupy biegnących do lasu na spokojny trening biegowy (jak do tej pory każdorazowo korzystało z tej dodatkowej aktywności ponad 20 osób).

  W planach oczywiście wejścia świąteczno-noworoczne, nocne morsowania, wyjazd do Okuninki nad Jezioro Białe, następnie na Światowy Zjazd Morsów w Mielnie oraz III Wareckie Liczenie Morsów. W międzyczasie zadania do wykonania – kolorowe tematyczne przebieranki, akcje sprzątania brzegów rzeki czy charytatywne zbiórki. Atrakcji nie zabraknie do końca sezonu!

  Serdecznie zapraszamy w każdą niedzielę od godziny 10.30 – wejście tuż po godzinie 11.

  Warckie Morsy

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE