VI sezon morsowania w Warce rozpoczęty!

VI sezon morsowania w Warce rozpoczęty!

27 października rozpoczęliśmy, przy okazji Biegu Morsa, kolejny rok zimnych kąpieli w nurtach Pilicy. Popularność morsowania wzrasta lawinowo w całym kraju. Niemalże każda większa miejscowość z dostępem do wody zakłada klub lub koleżeńską grupę pod „patronatem” Morsa. Jedni początkują, inni kontynuują tradycje i powiększają swoje szeregi. Tak też dzieje się w naszym mieście – magia chłodnych kąpieli niczym epidemia zaraża kolejnych szukających sposobu na zdrowy styl życia, jakim niewątpliwie jest morsowanie.

Naszym morsom radości dodają cotygodniowe, niedzielne spotkania, których już mamy cztery za sobą – i jak na razie jest rewelacyjnie! Subtelna, słoneczna pogoda zachęca kolejne nowe osoby do zmierzenia się z barierą niepewności czy nawet strachu. W każdą niedzielę pod most drogowy na Pilicy przybywa średnio 70 morsów. Rozgrzewka indywidualna, rozgrzewka grupowa i zbiorowa fotka przed wejściem to już rytuał, a na każdym następnym spotkaniu planowane są coraz to wymyślniejsze sposoby na zachęcenie grupy to aktywności sportowej. Poza rozgrzewkami, organizowany będzie raz w miesiącu bieg w gaciach i spływ wpław dla odważnych, a po kąpieli można dołączyć do grupy biegnących do lasu na spokojny trening biegowy (jak do tej pory każdorazowo korzystało z tej dodatkowej aktywności ponad 20 osób).

W planach oczywiście wejścia świąteczno-noworoczne, nocne morsowania, wyjazd do Okuninki nad Jezioro Białe, następnie na Światowy Zjazd Morsów w Mielnie oraz III Wareckie Liczenie Morsów. W międzyczasie zadania do wykonania – kolorowe tematyczne przebieranki, akcje sprzątania brzegów rzeki czy charytatywne zbiórki. Atrakcji nie zabraknie do końca sezonu!

Serdecznie zapraszamy w każdą niedzielę od godziny 10.30 – wejście tuż po godzinie 11.

Warckie Morsy

Udostępnij:
← Spotkanie z konsulem w Muzeum Dzień Życzliwości w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce →

Dodaj komentarz