Z Nieba do Warki!

Z Nieba do Warki!

W drugi weekend grudnia Warka za przyczyną parafii pw. św. Mikołaja Biskupa znów obfitować będzie w niezwykle ważne i historyczne wydarzenia. Do uczestnictwa w nich zapraszać chcemy każdego mieszkańca naszego miasta i gminy oraz wszystkie osób spoza niej, które chciałyby towarzyszyć nam w tych szczególnych chwilach.

Współczesny świat, tak bardzo narzeka na dzisiejszą młodzież, obawia się o jej przyszłość, wciąż powtarza, że to już nie to co kiedyś, że stare czasy nie wrócą, zaś milenialsi to problem z którym trzeba się uporać. Te zasłyszane zdania zawsze na naszej twarzy wywołują uśmiech, bo zazwyczaj wystarczy tylko spróbować ich poznać, żeby zrozumieć, jak często te słowa mijają się z rzeczywistością. W naszej wareckiej parafii młodzi są ogromną dumą, wszak wszystko co będzie działo się na początku grudnia to w dużej mierze przez nich, dla nich i dzięki nim, bo to od nich wszystko się zaczęło…

16 września 2016 roku w parafii pw. św. Mikołaja Biskupa zawiązała się wspólnota młodzieżowa. Pierwszy rok nie był łatwy, to czas uczenia się, poszukiwania siebie i miejsca dla nas. Niesamowity, choć bardzo trudny rok, który doprowadził nas do momentu podjęcie decyzji o włączeniu się w szeregi ogólnopolskiej wspólnoty Terezjańskie Apostolstwo Ufności. Spotkanie ze św. Tereską okazało się dla nas i naszej młodzieży genialną przygodą. Droga dziecięctwa duchowego, którą poznają młodzi w tak istotnym czasie dojrzewania i kształtowania się pomaga żyć w przekonaniu o niezachwianej miłości Boga do człowieka, zaś główne idee wspólnoty – Miłość, Ufność, Radość pomagają młodym zbudować swoisty mur, który staje się dla nich wymarzonym fundamentem wartości, z którymi wchodzą w dorosłe życie!

Nasza patronka – św. Teresa z Lisieux to osobowość pełna kontrastów, można by powiedzieć momentami dziwna i zdecydowanie bardzo uparta! Jak już coś postanowi to zrobi wszystko, żeby miała to chce. Jesteśmy przekonani, że to Ona zapragnęła zawładnąć sercami młodych apostołów ufności, jak również sercami wszystkich mieszkańców Warki, ponieważ od 8 grudnia, Ona wraz ze swoimi świętymi rodzicami Zelią i Ludwikiem Martin staną się mieszkańcami kościoła farnego w Warce.

Uroczyste wprowadzenie relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus oraz Jej rodziców św. Zelii i Ludwika Martin do parafii pw. Św. Mikołaja Biskupa odbędzie się podczas Mszy Świętej o godzinie 17:00 na którą już teraz serdecznie zapraszamy!

Nasza miłość do tej rodziny, która narodziła się na cotygodniowych piątkowych spotkaniach wspólnoty, jest tak wielka, że nie jesteśmy jej w stanie zachować tylko dla siebie. Marzymy o tym, aby każdy w Warce wiedział kim Oni są i że może na nich liczyć, dlatego w okół uroczystości głównej, wraz z naszą młodzieżą będziemy robić wiele, abyście zechcieli ich pokochać równie mocno jak my!

Zaczynamy od rekolekcji parafialnych w duchu św. Teresy, które poprowadzi karmelita o. Mariusz Wójtowicz OCD z Krakowa. Rekolekcje tradycyjnie będą trwały od 4 do 6 grudnia.

W sobotę 7 grudnia o godzinie 17:00 zostanie odprawiona w naszym kościele Msza Święta dla małżeństw. Zapraszamy na nią wszystkie osoby, które przyjęły ten sakrament, jesteśmy przekonani o tym, że spotkanie z tym Świętym Małżeństwem może wskazać drogę do nieba każdemu z Was!

Tego samego dnia o godzinie 19:00 w ramach cyklu Śpiewaj przy Farnej odbędzie się muzyczno – modlitewne czuwanie przed wprowadzeniem relikwii. Tegorocznym gościem uwielbienia będzie zespół Mały Squad, którego w czuwaniu wesprze młodzież ze wspólnoty TAU. Na to wydarzenie wspólnie z Gminną Instytucją Kultury „Dworek na Długiej” zapraszamy wszystkich, którzy lubią tę formę modlitwy i którzy chcieliby zaprzyjaźnić się z „naszymi” świętymi w ten sposób.

W niedzielę 8 grudnia jak i podczas wszystkich wyżej wymienionych wydarzeń otwarty będzie ponownie kiermasz książek przybliżających życie i duchowość Świętej Teresy oraz Jej rodziców, przygotowany przez młodzież ze wspólnoty.

Święci mają dużo do powiedzenia, warto się z nimi zaprzyjaźnić do czego bardzo gorąco zapraszamy. Wszystkie te wydarzenia będą działy się na początku adwentu, który przygotowuje nas na przyjście Chrystusa. Te najważniejsze urodziny, świętujemy w każdej rodzinie – niech zatem ta święta rodzina z Francji towarzyszy w to Boże Narodzenie każdej wareckiej rodzinie! Uczmy się życia od tych którzy przeżyli je w świętości.

-Animatorzy Wspólnoty TAU Warka

 

 

 

 

 

 

 

Kim są nowi mieszkańcy Warki?

Święta Teresa od Dzieciątka Jezus

„Krótkiemu życiu Teresy zabrakło wielkich wydarzeń. Nie piastowała ważnych funkcji, nie pisała traktatów teologicznych, nie zakładała klasztorów, nie zabłysnęła bohaterskimi czynami. Natomiast życie nie szczędziło jej smutku i rozczarowań. Niepozornie jednak rozpoczęła cichą rewolucję w Kościele. W czasach, które wyolbrzymiały rolę ludzkiego wysiłku w drodze do Boga, dopominała się rezygnacji z doskonalenia się o własnych siłach. Gdy wszędzie straszono surowym sądem sprawiedliwego Stwórcy, Teresa widziała w Bogu czułego ojca i matkę.

Jako prekursorka orędzia o Bożym Miłosierdziu, zasłynęła z małej drogi ufności, bo sądziła, że miłość Boga wyprzedza ludzkie zasługi i obejmuje wszystkich grzeszników. Także chwiejących się w wierze, ateistów i agnostyków”.

– Joanna Petry Mroczkowska

 

Święci Zelia i Ludwik Martin

„Święci Zelia i Ludwik Martin, pierwsi wspólnie kanonizowani małżonkowie, nie myśleli pierwotnie o życiu małżeńskim. Tak naprawdę małżeństwo było ostatnią rzeczą, którą sobie wyobrażali. Oboje czuli zamiłowanie do życia zakonnego i każde z nich starało się o przyjęcie do zgromadzenia, w którym mogliby realizować swoje powołane do świętości. Z różnych jednak powodów odmówiono im przyjęcia w szeregi zakonne i tak powrócili do świeckiego życia, nie wiedząc, co mają ze sobą począć. jeden dzień zmienił na zawsze życie obojga.

Gdy Zelia przechodziła małym, wąskim średniowiecznym mostem w rodzinnym Alençon, zauważyła, że w jej stronę zmierza wysoki, przystojny młodzieniec. Zelia nigdy wcześniej go nie spotkała, ale na jego widok nie mogła się nie uśmiechnąć. Potem, kiedy już mieli minąć się na moście, Zelia usłyszała w swojej duszy głos: „To jest ten, którego dla ciebie przygotowywałem”.

Podobnie Ludwik został oczarowany pięknem młodej dziewczyny. Można wyobrazić sobie, jak oboje, owładnięci nagłą miłością, oglądają się za siebie, zmierzając w stronę przeciwległych krańców mostu. Później wszystko już wydarzyło się szybko, po zaledwie trzech miesiącach od zaręczyn (który to czas nieznośnie im się dłużył!), weszli na drogę sakramentalnego małżeństwa 13 lipca 1858 r. Zelia miała wówczas 27 lat, a Ludwik 35.

Tak rozpoczęła się wspólna i piękna droga obu małżonków, których Bóg pobłogosławił licznym potomstwem.

-Aleteia.pl

Udostępnij:
← Roztańczone i rozśpiewane wareckie "Mikołajki" z Siostrami Wajs i Stonogą! Wyjątkowe "Śpiewaj przy Farnej" →

Dodaj komentarz