-6.2 C
Warka
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPłk Kononowicz na dużym ekranie

  Płk Kononowicz na dużym ekranie

  Z okazji przypadającej w tym roku 150-rocznicy Powstania Styczniowego Stowarzyszenie W.A.R.K.A. wspólnie z Gminną Jednostką Kultury „Dworek na Długiej” i Muzeum im. K. Pułaskiego wydało komiks historyczny poświęcony pułkownikowi Władysławowi Kononowiczowi i losom jego oddziału walczącego nieopodal Warki. Premiera komiksu w wersji drukowanej miała miejsce 22 stycznia a 4 czerwca, dokładnie w 150-rocznicę rozstrzelania Kononowicza odbył się pierwszy pokaz jego multimedialnej wersji. Kadry z komiksu zostały wzbogacone o wspaniałą muzykę autorstwa Kuby Szydło a głosów bohaterom użyczyli m.in. Paweł Zieliński, Leszek Owczarczyk, Dariusz Rączka, Tomasz Glinka, Paweł Rzeźnik, Sławomir Ragan, dr Stefan Posoch, Kuba Kowalski, Mariusz Jaszczerski. Dodatkowo duże wrażenie robią efekty dźwiękowe wykorzystane w produkcji.

  Dworek na Długiej zaprasza wszystkich chcących poznać historię jednego z bohaterów Warki na pokazy, które odbędą się w dniach 24-26 czerwca. Początek pokazów o równej godzinie – pierwszy o 9:00, ostatni o 13:00. 

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE